محمد حسن طالبیان خبر داد؛

اشیای مكشوفه در اتریش به نماینده ایران تحویل داده شد

اشیای مكشوفه در اتریش به نماینده ایران تحویل داده شد

معاون میراث فرهنگی كشور اظهار داشت: اشیای تاریخی كشف شده در اتریش، باید ابتدا در تهران به صورت دقیق بررسی شود و پس از بررسی، اظهار نظر نهایی درباره اصالت این اشیا اعلام خواهد شد.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی کشور، عصر جمعه ۲۰ خرداد ۹۹ با اشاره به تحویل برخی از اشیای تاریخی به نماینده ایران در یک معاضدت قضائی در کشور اتریش، اظهار داشت: این اشیا باید به تهران منتقل شود و بررسی درباره اصالت آنها در تهران انجام می شود.
او درباره این اشیا اظهار داشت: این اشیا توسط افراد سودجو به صورت غیرقانونی به خارج از ایران و به کشور اتریش قاچاق شده بودند. پلیس اینترپل اتریش از ما برای شناسایی این اشیا دعوت به عمل آورد و مقرر شد که یکی از همکاران ما برای شناسایی اشیا به وین برود اما در همین حال و از آنجایی که مبحث از جانب اداره کل امور بین الملل قوه قضائیه هم پیگیری می شد، با همکاری اداره آگاهی فردی در تهران در این خصوص دستگیر شد و به قاچاق این اشیا به اتریش اعتراف کرد.
طالبیان اضافه کرد: با اعتراف این فرد، مقرر شد با همکاری وزارت امور خارجه، پلیس اینترپل و اداره کل امور بین الملل قوه قضائیه، اشیای تاریخی کشف شده در اتریش به تهران منتقل شوند؛ که ازاین رو اظهار نظر دقیق درباره اصالت این اشیا و قدمت تاریخی آنها منوط به بررسی دقیق آنها در تهران است.
معاون میراث فرهنگی کشور افزود: چگونگی بازگشت این اشیا به تهران را با مشورت با وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و هم مدیران عالی وزارت امور خارجه مشخص خواهیم کرد و پس از بازگشت اشیا به تهران و بررسی دقیق آنها، درباره اصالت این اشیا و قدمت تاریخی آنها اظهار نظر قطعی خواهیم کرد.

1399/04/22
14:57:36
5.0 / 5
2388
تگهای خبر: تاریخی , فرهنگ , قدمت , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری