مدیر مجموعه كاخ گلستان اعلام كرد؛

نمایش مشق های ناصرالدین شاه در کاخ گلستان

نمایش مشق های ناصرالدین شاه در کاخ گلستان

تور و گردشگری: نمایشگاه مجازی منتخبی از آثار طراحی و نقاشی های ناصرالدین شاه در حوضخانه مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان به معرض نمایش گذاشته می شود.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، آفرین امامی مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان اظهار داشت: نمایشگاه مجازی مشق های ناصری شامل ۱۳ اثر انتخابی از طراحی و نقاشی های ناصرالدین شاه است.
مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان اضافه کرد: ناصرالدین شاه که ذوق هنری خودرا در هنرهای مختلف محک می زد، چه در زمان ولایت عهدی که در تبریز سکونت داشت و چه بعد از آنکه به تختگاه تهران مهاجرت کرد و در کاخ گلستان به حکومت نشست، به هنر نقاشی و طراحی علاقمند بود.
امامی اشاره کرد: ناصرالدین شاه از شاگردان میرزا حسن خان صنیع الملک غفاری بوده که با ذوق شاهانه خود و با قلم آهن و مرکب سیاه، صورت درباریان و زنان اندورنی را نقاشی کرده و با مناسبت، جمله یا شعری را در حاشیه آنها می نوشته است.
مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان اظهار داشت: اسلوب نقاشی های ناصرالدین شاه مشابه استادش برپایه طبیعت گرایی و ذکر جز به جز همه مناظر طبیعی به همان شکلی که می دیده است به تصویر کشیده و مانند استادش دارای نگاهی مدرن و متأثر از فرهنگ اروپایی است و تلاش نموده تا با کپی برداری از استادش آثار را با نقاشی دیرین ایرانی و نگارگری پیوند دهد.
نمایشگاه مجازی مشق های ناصری امروز چهارشنبه ۲۴ شهریورماه ۱۴۰۰ افتتاح می شود و بوسیله صفحه رسمی اینستاگرام مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان قابل دسترسی است.


منبع:

1400/06/25
23:35:49
5.0 / 5
1204
تگهای خبر: فرهنگ , كاخ , مجازی , میراث
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
ttma تور و گردشگری