معاون گردشگری:

بسته حمایتی جدید صنعت گردشگری به زودی اعلام می شود

بسته حمایتی جدید صنعت گردشگری به زودی اعلام می شود

معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ضمن اشاره به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا از تدوین بسته حمایتی جدید برای فعالان این صنعت اطلاع داد.


ولی تیموری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با بیان این خبر اظهار داشت: تا کنون ۳ بسته حمایتی از شروع همه گیری کرونا برای پشتیبانی از فعالان صنعت گردشگری تدوین و ابلاغ گردیده بود و ستاد ملی مقابله با کرونا باتوجه به استمرار شرایط متقاعد به تدوین طرح جدیدی شد.
وی با اشاره مصوبه هشتاد و چهارمین جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا در روز شنبه بیستم شهریور، اظهار داشت: در بند سوم این جلسه قرار شد طرح و بسته حمایتی از صنعت گردشگری در روزهای کرونا تدوین و تا هفته آتی به دولت ارائه شود؛ تا دولت بعد از بررسی و تصویب ابلاغ کند.
تیموری با بیان اینکه مهلت سومین بسته حمایتی دولت به فعالان صنعت گردشگری تا اختتام شهریورماه جاری است، اضافه کرد: باتوجه به استمرار شرایط و لطمه فراوان این صنعت از کرونا نیازمند بسته حمایتی جدید بودیم و بدین جهت وزارت میراث فرهنگی و گردشگری مبادرت به ارائه طرحی بمنظور پشتیبانی از فعالان این صنعت در ستاد ملی مقابله با کرونا کردیم که با کلیت آن موافقت شد.
قرار است برای تدوین این طرح از نظر کارشناسان، صاحب نظران، فعالان بخش خصوصی و ادارات کل استانها بهره گرفته شود. همچنان مطالبی مانند ارائه تسهیلات بانکی، امهال وام مورد نظر قرار گیرد. البته درصدد تعدیل های بیشتر نسبت به بسته های حمایتی قبلی یا بخشودگی برای فعالان این صنعت هستیم.
وی درباره مفاد طرح حمایتی جدید اظهار داشت: تدوین طرح جدید برای شروع مجدد کارهای گردشگری، کمک به کارهایی مانند بازاریابی، تبلیغاتی و اعتماد سازی همچون سرفصل های طرح جدید حمایتی دولت برای فعالان صنعت گردشگری است تا از طرفی سبب تاب آوری این صنعت در وضعیت فعلی و از سویی موجب خروج تدریجی از بحران و رونق گردشگری به موازات که تسریع روند واکسناسیون شود.
معاون گردشگری درباره زمان اجرائی شدن این طرح اظهار داشت: باتوجه به موافقت دولت با کلیت طرح به نظر می آید، بعد از تدوین آن تایید و سپس ابلاغ شود.
وقوع همه گیری کرونا همه گیری کرونا از ماه های پایاتی سال ۹۸ خسارات زیادی به همه زد؛ البته کارشناسان معتقدند بیمار واقعی کرونا گردشگری است؛ برای اینکه همه گیری کرونا منجر به کاهش شدید گردشگری در ایران شد. وزیر پیشین گردشگری نیز در این راستا در اسفند ماه سال قبل با اشاره به لطمه های گسترده این صنعت ناشی از کرونا اظهار داشت: گردشگری کشور ۲۲ هزار میلیاردتومان لطمه دیده است.


منبع:

1400/06/30
09:06:48
5.0 / 5
1171
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
ttma تور و گردشگری