گزارش تور و گردشگری؛

در دفاتر فروش بلیت پروازهای اربعین چه می گذرد؟

در دفاتر فروش بلیت پروازهای اربعین چه می گذرد؟

بیشتر دفاتر معرفی شده برای فروش پروازهای اربعین با حجم انبوه تقاضای زوار و نبود بلیت مواجهند.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، روز سه شنبه سازمان هواپیمایی کشوری فهرست دفاتر فروش بلیت پروازهای اربعین را اعلام نمود که بر این اساس، ۱۳ دفتر فروش در تهران و ۲۰ دفتر در سایر شهرها تدارک دیده شده است.
با این حال باتوجه به کمبود بلیت پروازهای اربعین، بیشتر دفاتر معرفی شده با حجم انبوه متقاضیان از یک سو و نبود بلیت برای بازه های زمانی مورد نظر زوار روبه رو هستند.
در بیشتر دفاتر، متقاضیان بعد از ساعت ها معطلی و دریافت نوبت، ابتدا می توانند روند پیش ثبت نام را برای دامنه زمانی مورد تقاضای خود انجام دهند.
سپس می بایست باز هم منتظر بمانند تا سامانه ای از طرف سازمان هواپیمایی کشوری در دسترس کاربران این دفاتر خدمات مسافرتی قرار گرفته، باز شده و امکان ثبت و خرید بلیت برقرار شود.
تعدادی از متقاضیان خرید بلیت پروازهای اربعین به خبرنگار مهر گفتند: از شروع بامداد که در این دفاتر نوبت گرفته اند، تا ظهر توانسته اند تنها پیش ثبت نام کنند و در صورتیکه سامانه باز شود یا پرواز فوق العاده ای در نظر گرفته شود، بلافاصله به سبب بالا بودن تقاضا، پُر می شود.
همچنین برخی دفاتر معرفی شده، بااینکه بلیت پروازهای رفت و برگشت را عرضه می کنند، اما بگفته مسافران، با وجود آنکه پروازهای برگشت به خاطر باز شدن مرزهای زمینی، با تقاضای کمتری مواجهند، در صورتیکه زائر بخواهد آنرا بصورت یکطرفه تهیه نماید، با نرخ هایی بسیار پایین تر از نرخ مصوب سازان هواپیمایی عرضه شده است که مجموع رفت و برگشت، بطورمثال حدود ۴ میلیون تومان است اما دفاتر اعلام شده آنرا با نرخ ۵ تا ۵.۵ میلیون تومان عرضه می کنند.
ضمن این که در دفاتر خدمات مسافرتی که خارج از فهرست اعلامی از طرف سازمان هواپیمایی کشوری، مبادرت به فروش بلیت پروازهای اربعین می کنند، به هیچ عنوان بلیت رفت و برگشت ۵ میلیون تومانی یافت نمی گردد.
یک متصدی یک آژانس هواپیمایی به خبرنگار مهر اظهار داشت: بلیت ۵ میلیون تومانی رفت و برگشت پروازهای اربعین به هیچ عنوان وجود ندارد و حداقل نرخ موجود برای روزهای ۳ یا ۴ مهر به نجف و برگشت برای روزهای ۶ یا ۷ مهر به تهران، ۷ میلیون تومان است.

1400/07/03
18:49:49
5.0 / 5
1100
تگهای خبر: خدمات , خرید , زمین , مسافرت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری