مدیر حوزه های علمیه:

حوزه آماده کمک به فرهنگ سازی، توسعه و ترویج صنعت گردشگری است

حوزه آماده کمک به فرهنگ سازی، توسعه و ترویج صنعت گردشگری است

به گزارش تور و گردشگری قم ـ ایرنا ـ مدیر حوزه های علمیه در پیامی به مناسبت روز جهانی گردشگری اظهار داشت: حوزه آماده کمک به فرهنگ سازی، توسعه و ترویج صنعت گردشگریست.


به گزارش چهارشنبه شب مرکز خبر حوزه، در پیام آیت الله علیرضا اعرافی آمده است: روز جهانی گردشگری، فرصتی برای قدردانی از تلاش فعالان صنعت گردشگری و تاکید بر اهمیت توسعه این صنعت در کشور عزیزمان ایران است.
در این پیام افزوده شده است: تلاقی این روز تاثیرگذار، با ایام اربعین حسینی می تواند آغازی نیکو برای پیوند زدن گردشگری کشور، به میراث غنی فرهنگی و دینی ما باشد؛ در همین راستا، می توان با بهره بردن از امکانات موجود در جهت توسعه این حرکت جهانی، نهادینه سازی صلح و نزدیک ساختن قلوب همه انسان های آزادی خواه بهره جست.
در این پیام بیان شده است: صنعت گردشگری امروزه نه فقط ابزاری برای تسهیلگری در مسافرت، بلکه مهم ترین عامل در گفت وگوی فرهنگ ها و آشنا شدن با تاریخ و تمدن آن هاست؛ ایران اسلامی با برخورداری از تاریخی چند هزار ساله و فرهنگی اصیل، همیشه مورد توجه جهانگردان بوده و هست.
در این پیام اضافه شده است: ثبت ۲۴ اثر تاریخی ـ فرهنگی و ۲ اثر طبیعی از ایران در میراث جهانی یونسکو موید این است که می توان با برنامه ریزی و مدیریت صحیح از ظرفیت گردشگری کشور به خوبی بهره مند شد؛ این میراث گرانقیمت تمدنی که در آثار برجای مانده تاریخی، دانشی، فرهنگی، هنری و فنی نمایان است، افزون بر مایه مباهات و افتخار بودن، وظیفه ای بس گران را بر دوش مسئولان اجرائی و علمی، و اهالی فرهنگ و صنعت گردشگری می نهد.
در این پیام آمده است: در دست داشتن چشم اندازی روشن از این عرصه و ریلگذاری صحیح در امتداد تحقق آن، شکوفایی اقتصادی و فرهنگی و بالندگی علمی و معنوی کشور را نوید می دهد؛ اما این امر، نیازمند همفکری و همکاری همه نهادهای اثرگذار می باشد.
در این پیام ذکر شده است: اینجانب روز جهانی گردشگری را به همه فعالان این عرصه تبریک گفته، مراتب سپاسگزاری خودرا تقدیم ایشان می کنم؛ همین طور ضمن آرزوی موفقیت برای این عزیزان، آمادگی حوزه های علمیه را، که به گواه تاریخ، سهم گرانسنگی در شکوفایی علمی و فرهنگی ایران اسلامی داشته و دارند، برای مساعدت با فرهنگ سازی، توسعه و ترویج صنعت گردشگری اعلان می کنم.
۵ مهرماه مصادف با ۲۷ سپتامبر «روز جهانی گردشگری» و پنجم تا یازدهم مهر با عنوان «هفته گردشگری» نامگذاری شده است.


منبع:

1400/07/11
10:18:14
5.0 / 5
1068
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
ttma تور و گردشگری