الگوسازی، پیش نیاز موفقیت در گردشگری کشاورزی

الگوسازی، پیش نیاز موفقیت در گردشگری کشاورزی

به گزارش تور و گردشگری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: «پیشبرد و توسعه گردشگری کشاورزی با ایجاد و شکل گیری الگوهای موفق می تواند ضمن گسترش پایدار، نقش موثری در تولید محصولات خلاق صنعت توریسم کشور ایفا کند.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایرنا از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، علی اصغر شالبافیان در نشست با احمد تجری مدیرکل اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان ضمن اشاره به ظرفیت های متنوع این استان اظهار داشت: تمرکز استان گلستان بر توسعه گردشگری کشاورزی یکی از اقدامات مهم در جهت تنوع محصولات گردشگری، جذب گردشگران و در نهایت توزیع سفر در سطح کشور به شمار می آید که میتوان با ایجاد الگوهای موفق زمینه رشد و توسعه کیفی آنها را فراهم آورد.
وی همینطور ضمن اشاره به این که یکی از طرح های در دست اقدام این استان؛ هدایت طرح های بوم گردی به سمت مجتمع های گردشگری است؛ اضافه کرد: قرار گرفتن واحدهای بوم گردی در مجموعه ای کامل شامل مراکز تولید و فروش صنایع دستی، برگزاری تورهای گردشگری و سایر امکانات رفاهی مورد نیاز گردشگران سبب حرکت و تقویت چرخه اقتصاد این مراکز خواهد شد.
شالبافیان ضمن اشاره به این که نگاه به توسعه گردشگری باید آمایشی باشد؛ اضافه کرد: درصورتیکه ظرفیت ها و توانمندی های هر استان پایه توسعه صنعت توریسم قرار گیرد؛ رشد یکپارچه و پایداری ایجاد خواهد شد و ضمن بهره مندی از امکانات موجود مدیریت صحیح منابع محقق می شود.
همچنین در این جلسه احمد تجری مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان هم ضمن اشاره به این که نتیجه طرح آمایش سرزمین این استان تمرکز بر دو بخش کشاورزی و گردشگری بوده است؛ یکی از اصلی ترین برنامه های اجرایی پیش رو در این حوزه را برنامه ریزی به منظور توسعه گردشگری کشاورزی مبتنی بر ظرفیت های ذاتی استان عنوان نمود.
وی همینطور ضمن اشاره به صدور تعداد قابل توجه موافقت اصولی به منظور راه اندازی پروژه های گردشگری کشاورزی در استان تصریح کرد تا کنون نمونه های موفق در چارچوب مزرعه های گردشگری در گلستان به راه افتاده است که ضمن استقبال قابل توجه گردشگران بعنوان نمونه های موفق در سطح کشور الگو برداری می شوند.

۱۳۵۲


منبع:

1400/07/24
12:59:04
5.0 / 5
1115
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
ttma تور و گردشگری