وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی؛

یک هزار و ۵۰ میلیاردریال برای توسعه گردشگری اردبیل اختصاص یافت

یک هزار و ۵۰ میلیاردریال برای توسعه گردشگری اردبیل اختصاص یافت

تور و گردشگری: وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از اختصاص یک هزار و 50 میلیاردریال اعتبار برای مساعدت با اقدامات توسعه ای در بخش گردشگری استان اردبیل در آستانه سفر استانی رییس جمهوری آگاهی داد.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از خبرگزاری ایرنا، عزت الله ضرغامی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: ۵۰۰ میلیاردریال از این اعتبار برای پرداخت تسهیلات به سرمایه گذاران بخش گردشگری استان اختصاص یافته و ۵۵۰ میلیاردریال نیز در بخش های دیگر حوزه گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی در نظر گرفته شده است.
وی با بیان ظرفیت های استثنایی گردشگری استان اردبیل اضافه کرد: وضعیت فعلی گردشگری به هیچ وجه در خور جایگاه این استان نیست، منظر طبیعی به ویژه در بخش گردشگری سلامت و چشمه های آب گرم اردبیل استثنایی است.
وی با اشاره به این که در کشور ۱۰۰ آبگرم طبیعی شناسایی و سرمایه گذاری برای ایجاد جاذبه های تکمیلی در آنها در حال انجام می باشد، بیان کرد: با این وجود هیچکدام از آنها قابل مقایسه با مجموعه آب های معدنی شهر سرعین استان اردبیل نیستند.
به گفته وی، با توجه به این جاذبه استثنایی در بخش گردشگری سلامت، نبود زیرساخت مناسب سبب شده است که گردشگران نتوانند خدمات مناسب حتی در حوزه دسترسی راحت و توام با آسایش به آب گرم های معدنی در سرعین داشته باشند و اغلب از وضع موجود ناراضی بوده و باید دراین زمینه اقدامات اساسی صورت گیرد.
ضرغامی با اشاره به این که در زمینه گردشگری کشور استقبال برای سرمایه گذاری بسیار بیشتر شده است، اظهار نمود: خیلی از صاحبان سرمایه برای انتقال نقدینگی خود به سمت گردشگری آمادگی دارند و باید در این راستا مشکلات ریشه دار و عجیب و غریب بروکراسی موجود را از سر راه آنها برداریم.
وی اصرار کرد که هم در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و هم در دیگر ارکان کشور بروکراسی و نگاه منفی وجود دارد و یکی از با اهمیت ترین وظیفه های ما کاهش این بروکراسی منفی و جذب هر چه بیشتر سرمایه گذاران و تسهیل امور آنها است.
او با اعلان اینکه کارهای جدی برای رونق و توسعه گردشگری در کشور در برنامه کاری قرار دارد، اظهار داشت: یکی از اقدامات مهم در این راستا تصویب صدور باردیگر روادید گردشگری بود که بعد از ۲۰ ماه تعطیلی مقرر است بزودی صدور آن در نمایندگی های سیاسی کشورمان در خارج از کشور از سرگرفته شود.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل که در بقعه شیح صفی الدین اردبیلی با خبرنگاران گفت و گو می کرد، همین طور اظهار داشت: این مجموعه بی نظیر جهانی متعلق و افتخار تمام مردم دنیا است و با توجه به این که همه خوبیها را در خود دارد می بایست بیشتر مورد حفاظت و حراست قرار گیرد.
ضرغامی با اشاره به نقش صفویه در ایجاد و توسعه تمدن ایرانی بیان کرد: شیخ صفی الدین اردبیلی نقش پدری و جایگاه بهادار برای صفویه داشته و بقعه وی نیز از نظر مدنیت، هنر، فرهنگ و معماری اثری فوقالعاده است، در این مجموعه در حقیقت از صنایع مختلف هنری بکار گرفته شده و باید بیشتر از این، مورد توجه قرار گیرد.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی روز پنجشنبه وارد اردبیل شد، وی به نمایندگی از دولت مقرر است در هشتمین سفر استانی رییس جمهوری به شهرستان های سرعین و نیر سفر کند.
آیت الله رئیسی به همراه برخی از وزرا روز جمعه به استان اردبیل سفر می کند.منبع:

1400/07/30
23:34:54
5.0 / 5
1034
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
ttma تور و گردشگری