وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی:

واگذاری بناهای تاریخی، راهبرد دولت جهت کمک به توسعه گردشگری می باشد

واگذاری بناهای تاریخی، راهبرد دولت جهت کمک به توسعه گردشگری می باشد

به گزارش تور و گردشگری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: واگذاری بناهای تاریخی به سرمایه گذاران بخش خصوصی طبق ضوابط با هدف تقویت زیرساخت های گردشگری و ارتقای کیفیت خدمات رسانی به مردم بعنوان راهبرد جدی رونق این صنعت مورد توجه ویژه دولت سیزدهم است.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از خبرگزاری ایرنا، سید عزت الله ضرغامی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از بناهای تاریخی استان سمنان عنوان کرد: شکوفایی صنعت توریسم و تقویت زیرساخت ها در اولویت دولت قرار دارد و تلاش می شود با واگذاری بنای تاریخی به بخش خصوصی توسعه این صنعت تسریع شود.
وی افزود: استان سمنان در زمینه گردشگری، میراث فرهنگی و تاریخی و صنایع دستی ظرفیت زیادی دارد که استفاده از این ظرفیت ها می تواند نقشی مهم در توسعه گردشگری استان سمنان ایفا کند اما تابحال از مزیت های استان سمنان برای جذب توریست استفاده نشده است.
وی بیان نمود: استان سمنان بناهای تاریخی ارزشمندی را در خود جای داده که به علت کمبود اعتبار، حراست و حفاظت از این آثار تاریخی به خوبی انجام نشده است.
ضرغامی تصریح کرد: ظرفیت بخش خصوص در شرایط کمبود اعتبارات فعلی می تواند در پیشبرد اهداف و شکوفایی گردشگری، احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی موثر باشد.
وی به ظرفیت صنایع دستی استان سمنان اشاره نمود و اظهار داشت: باید با تقویت توانمندی ها، این استان سهم واقعی خویش را در بازار صنایع دستی کسب کند.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی عنوان کرد: تاخیر در بازپرداخت تسهیلات، تعلیق حساب های مالیاتی و پرداخت های بدون بازپرداخت همچون حمایت های دولت از فعالان در حوزه گردشگری در شرایط انتشار کرونا است و بسته های حمایتی دیگری هم در دست بررسی می باشد.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خاطرنشان کرد: توریستهای خارجی نقشی مهم در رونق صنعت توریسم دارند و برپایه هماهنگی های انجام شده و بعد از واکسیناسیون کامل عوامل گردشگری، امیدواریم این صنعت باردیگر به رونق قبل بازگردد.
آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری و هیات همراه امروز پنجشنبه از فرودگاه سمنان وارد استان شد.
به گزارش تور و گردشگری به نقل از خبرگزاری ایرنا، اعضای کابینه دولت سیزدهم به نمایندگی از آیت الله رئیسی امروز به نقاط مختلف هشت شهرستان استان سمنان سفر کرده اند تا ضمن بازدید از واحدها و طرح های مختلف، از نزدیک با مسایل شهرستانها آشنا گردند و به مشکلات مردم در موضوعات مختلف رسیدگی کنند.
شهرستان میامی در شرق استان سمنان میزبان سید امیر حسین مدنی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رئیس جمهوری، شهرستان های گرمسار و آرادان میزبان امین حسین رحیمی وزیر دادگستری، شهرستان دامغان میزبان بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و شهرستان های گرمسار، سرخه و مهدیشهر میزبان سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهادکشاورزی هستند.
سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت به نمایندگی از رئیس جمهوری به شهرستان شاهرود سفر کرده است و رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی از شب گذشته از چند طرح عمرانی در شهرستان سمنان بازدید کرده است و چند بازدید دیگر در برنامه دارد. سید عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هم حالا از چند طرح تاریخی و سرمایه گذاری گردشگری در شهرستان های سمنان و مهدیشهر بازدید می کند.


منبع:

1400/08/14
16:44:35
5.0 / 5
1094
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
ttma تور و گردشگری