نماینده ولی فقیه در مازندران:

میزبانی نادرست پایتختی اکو در مازندران اعتبار کشور را زیر سوال می برد

میزبانی نادرست پایتختی اکو در مازندران اعتبار کشور را زیر سوال می برد

نماینده ولی فقیه در مازندران اظهار داشت: اگر نتوانیم میزبانی درستی از رویداد بین المللی ساری ۲۰۲۲ داشته باشیم با عنایت به جایگاه ایران در منطقه و سازمان اکو، اعتبار استان و کشور زیر سوال می رود.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از خبرگزاری ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر محمدی لائینی روز شنبه در نشست هم اندیشی رویداد بین المللی ساری۲۰۲۲ که با حضور برخی از نمایندگان مازندران و مدیران این استان در ساری برگزار شد، اضافه کرد: رویداد بین المللی ساری ۲۰۲۲ آبرو و حیثیت مازندران و کشور به حساب می آید و انتظار داریم که همه مسؤلان همچون نمایندگان استان به صورت یکپارچه برای بهتر برگزار شدن این رویداد پای کار باشند.
وی افزود: بیشتر از دو سال از عمر این مصوبه می گذرد و فکر نکنم کار چندانی انجام شده باشد. در این یک سال باقی مانده باید خیلی کار نماییم. چون ما جزو سه کشور بنیان گذار سازمان منطقه ای اکو هستیم و هفت کشور دیگر بعدا ملحق شدند. با این جایگاه اگر نتوانیم شهرمان را برای میزبانی گردشگران کشورهای عضو اکو آماده نماییم برای مان گران تمام می شود.
نماینده ولی فقیه در مازندران خاطرنشان کرد: نمایندگان این مسئله را جدی بگیرند. فکر نکنند که ساری پایتخت گردشگری کشورهای اکو در ۲۰۲۲ است و بقیه استان می تواند بی تفاوت باشد. این رویداد متعلق به استان است و حیثیت کشور به حساب می آید.
محمدی لائینی خاطرنشان کرد: ما ظرفیت های بسیار خوبی در استان و ساری داریم که باید آماده شوند تا در روز موعود بسته های قابل عرضه خوبی داشته باشیم. جاذبه های زیاد داریم، اما باید به آنها رسیدگی شود. برخی از این بناها واقعا درحال فرسودگی و تخریب هستند.
وی اظهار نمود: البته اگر این مسئله میزبانی ۲۰۲۲ هم نبود با این سرمایه های ملی میراثی باستانی خودمان باید خیلی بهتر از این برخورد نماییم. من هم قصد دارم برخی از این بناها را از نزدیک ببینم و مسائل و چالش های آنرا با حضور کارشناسان بررسی نماییم. باید آثار گرانبهای تاریخی را که دیگر قابل ساختن نیستند، درست نگه داشته باشیم.
امام جمعه ساری اظهار داشت: اگر نگرانیم که داعش هر جا رفت آثار تاریخی را با باورهای افراطی و غلط خود تخریب کرد، ما هم با نرسیدن به آنها طور دیگری امکان دارد این آثار را خراب نماییم ؛ بخصوص در شهرهایی مانند ساری و بابل و آمل این ظرفیت ها بسیار بالاست.
تکلیف استانداری مازندران مشخص شود
نماینده ولی فقیه در مازندران همینطور در این جلسه به احتمال تغییر استاندار مازندران پیرو جا به جایی استانداران سراسر کشور اشاره نمود و اظهار داشت: درباره استانداری و انتخاب استاندار مصداقی وارد نمی شوم که باید عوض شود یا نشود، اما اگر مقرر است استاندار تغییر کند انتظار ما از دولت این است که زودتر تکلیف روشن شود و استان وضعیت خودش را بداند. عزیزانی که مشغول کار هستند هم باید تکلیف شان را بدانند و دست شان به کار برود. البته تا هم اکنون هم مشغول کار هستند. از نظر وجدانی و دینی هم باید همین باشد و تا آخرین ثانیه کارشان را انجام دهند، اما درست تر این است که تکلیف شان را بدانند.
وی اضافه کرد: اگر مقرر است تغییری صورت گیرد انتظار داریم برای مازندران انسانی پا به میدان، دارای سوابق اجرایی خوب، اهل دین و ایمان، پرانرژی و خستگی ناپذیر و دارای سایر خصوصیت های مدیریتی انتخاب گردد.
نماینده ولی فقیه در مازندران خاطرنشان کرد: سفر رئیس جمهوری به مازندران بالاخره دیر یا زود باید صورت گیرد. رئیس جمهوری اعلام نمودند که اولویت به طرح های نیمه کاره است. پس طرح های نیمه کاره خودمان را مشخص و مهم ترین شان را هم معین نماییم. علاوه بر آن چند طرح کلان جدید هم در نظر بگیریم. مشکلات مهم استان را هم در نظر بگیریم.
وی اضافه کرد: آذر ماه فصل بودجه بندی سال جدید است. از همین هم اکنون باید کارهای کلان استانی خودمان را ببینیم و در بودجه سهم خوبی داشته باشیم و عقب نیفتیم. متاسفانه ما مازندرانی ها کمی دیر حرکت می نماییم و عقب می مانیم. یا اطلاعات مان کم است یا اگر کافی است، وفاق خوبی نمی توانیم داشته باشیم. به هر حال معمولاً دیر راه می افتیم. نمایندگان ما بیشتر از این باید با هم صمیمیت و انسجام نشان دهند. امیدوارم بتوانیم برای سفر رئیس جمهوری طرح و برنامه خوبی داشته باشیم.
این نشست هم اندیشی با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، هفت تن از نمایندگان مازندران در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و شهردار ساری، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران، معاون سرمایه گذاری استانداری و تعدادی دیگر از مسؤلان استان، مسئو دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در مازندران و حضور ویدئوکنفرانسی مدیرکل بازاریابی و تبلیغات خارجی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار شد.
پیشنهاد میزبانی مرکز مازندران بعنوان پایتخت گردشگری اکو با عنوان رویداد ساری ۲۰۲۲ اوایل سال ۹۸ از جانب میراث فرهنگی و استانداری مازندران به میراث فرهنگی کشور داده شد و روز ۱۲ مهر ماه سال ۱۳۹۸ هم به تصویب هیات وزیران کشورهای عضو اکو در تاجیکستان رسید.
این رویداد از آذر ماه سال ۹۸ با استقرار دبیرخانه در محل اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و سپس اقدامات تبلیغاتی همچون رونمایی از لگو، فعالیت اجرایی خویش را شروع کرد.

1400/08/17
10:07:48
5.0 / 5
912
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
ttma تور و گردشگری