در نشست تخصصی بررسی ظرفیت های منطقه ای گردشگری سلامت تاكید شد:

آموزش و تبادل دانش و تجربه راه موثر برای توسعه گردشگری سلامت

آموزش و تبادل دانش و تجربه راه موثر برای توسعه گردشگری سلامت

تور و گردشگری: فعالان حوزه سلامت و درمان و صنعت گردشگری از کشورهای مختلف جهان با بررسی ظرفیت های همکاری گردشگری سلامت کشورهای اروپایی و اسلامی بر ضرورت آموزش و تبادل دانش و تجربه در این عرصه تاکید نمودند.


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، نشست تخصصی بررسی ظرفیت های همکاری کشورهای اروپایی و کشورهای اسلامی در بخش سلامت و گردشگری سلامت، در حاشیه پنجمین کنگره گردشگری سلامت کشورهای اسلامی عصر روز دوشنبه ۱۷ آبان در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما انجام شد.
در این جلسه مدیران مرکز درمانی گردشگری سلامت از اتحادیه اروپا، مدیران و فعالان کسب وکار های حوزه گردشگری و گردشگری سلامت درباره ظرفیت ها و فرصت های این حوزه و تهدیدها و چالش های آن گفت و گو و همین طور تجارب فکری و اجرائی خود در این عرصه در وضعیت عادی و بحرانی مانند کرونا یا فشارهای اقتصادی تبادل کردند.
لیلا کرشیج، دبیرکل مرکز توسعه گردشگری سلامت اتحادیه اروپا گردشگری اظهار داشت: گردشگری سلامت در جهان درحال پیشرفت است و که با شبکه سازی می توان دانش و تجربه ها را میان همه فعالان زنجیره این صنعت تبادل کرد. باید توجه گردد که تبادل تجربه همیشه یک منفعت برد-برد است.
چیلا مزوسی، دبیر کل انجمن اسپاهای اتحادیه اروپا بر لزوم طراحی کتابخانه های دیجیتال، توسعه آموزش و طراحی جوایز تشویقی اصرار کرد و اظهار داشت: تجربه نشان داده پس از بیماری کرونا آب درمانی در اسپاها سرعت درمان در دوره نقاهت را بیشتر می کند.
دبیر کل انجمن اسپاهای اتحادیه اروپا گفت: تجربه های کاری خود در بخش مختلف سلامت و گردشگری سلامت با شبکه سازی و مستندسازی در مجلات و کتابخانه های آنلاین در اختیار همه فعالان بگذارید به آینده امیدوار باشید و خستگی ناپذیر برای کسب و کارتان تلاش و تبلیغ کنید.


لوتس لونگ ویتس، دبیر انجمن گردشگری سلامت آلمان اظهار داشت: من از امکانات و فضای بحث ها در کنگره خیلی شگفت زده شدم. در مقابله با تبلیغات منفی بر ضد ایران برای معرفی زیبایی کشورتان ایران، خیلی باید تبلیغ کنید.
او بیان کرد: تحولات مثبت در مراکز درمانی دانشگاه ها رویکردها و قوانین ایران را به جهان بشناسانید جهان نسبت به زیبایی های ایران اطلاعات کمی دارد باید یک تور اطلاع رسانی ایجاد کنید. ما برنامه آموزشی آگاهی سازی پزشکی در انجمن در آلمان داریم و همیشه کیفیت خدمات خودرا سنجش می نماییم. اعضای این کنگره باید یک شراکت قوی ایجاد کنند که گردشگران تندرستی و طبیعت گردان را به ایران به کشورهای اسلامی بفرستیم و مردم ایران و این کشورها هم به آلمان سفر کنند.
جاندوس اسانوف، معاون اقتصادی سازمان همکاریهای اکو با اشاره تاریخچه تاسیس اکو اظهار داشت: حکیم دانشمند ابن سینا واقعا به توسعه پزشکی تاریخ جهان و منطقه آسیا کمک کرد. این منطقه همیشه با دانشمندانی مانند ابوریحان و خوارزمی جایگاه بسیار ارزشمندی در جهان داشته و دارد، کشورهای عضو اکو باید از این ظرفیت غنی و باارزش استفاده کنند.
وی به شرایط سخت دوران کرونا اشاره نمود و اضافه کرد: گردشگری سلامت حوزه وسیعی است باید با همکاری اعضای اکو و کشورهای اسلامی و اتحادیه اروپا مسیر های جدیدی را برای توسعه همکاری سلامت، درمان، پزشکی دارویی، گردشگری سلامت، گردشگری تندرستی و پزشکی طراحی نماییم.
الکساندر لیبر، رئیس ای اسپا از آلمان اظهار داشت: در این دو روز با پزشکان و کارشناسان نخبه ایرانی و همین طور سایر کشورهای اسلامی آشنا شدم این منابع انسانی کم نظیر و تحصیل کرده در زمینه پزشکی و پرستاری بسیار باارزش هستند.
رئیس ای اسپا از آلمان اضافه کرد: برای توسعه گردشگری سلامت با تجربه ای که از همه گیری کووید ۱۹ داریم باید کیفیت خدمات در اسپاها را تقویت نماییم، باید تجربه ها را مستند نماییم و از همه مهمتر بر روی آموزش نیروی انسانی برای مرکز درمانی آب درمانی های ( آبهای گرم و معدنی) کشورهای خودمان سرمایه گذاری نماییم.
آکاس فارکاس، رئیس انجمن گردشگری سلامت مجارستان گفت: برای توسعه گردشگری سلامت «تبلیغات و تبلیغات و تبلیغات» و اطلاع رسانی کنید پس از همه اینها صبوری و شکیبایی لازم است.
وی اشاره کرد: توریست سلامت اروپایی که به ایران می آید بهترین سفیر و مبلغ برای معرفی جاذبه های گردشگری سلامت ایران است این روحیه میهمان نوازی و خدمات باکیفیت را حفظ کنید و توسعه بدهید.
دکتر فرشاد علامه، معاون دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار داشت: با توسعه شرکت دانش بنیان باید آموزش گردشگری پزشکی را افزایش دهیم آموزش الکترونیک در دوران کرونا جای خود باز کرده است این آموزش ها باید حضوری و مجازی باشد و با همکاران دانشگاهی اروپایی و کشورهای اسلامی به اشتراک گذاشته شود.


زینب هاشم شهاب، از وزارت بهداشت عراق اظهار داشت: ما فضای خوبی برای همکاری موسسات و مراکز درمانی خارجی در عراق آماده کردیم در همین چهارچوب دستورالعمل ها و استانداردهای لازم را برای همکاری تدوین کردیم و از همکاری در بخش آموزش و درمان استقبال می نماییم.
وی اضافه کرد: متخصصان و موسسات برای حضور طرح های درمانی و گردشگری سلامت در عراق باید گواهینامه های معتبر بین المللی و بیمه نامه های معتبر داشته باشند و مسیولیت آموزش کادر درمان را طی قرارداد مشترک بپذیرند.
دکتر پرم، رییس آکادمی پزشکی پرم از هندوستان بیان کرد: ایران کشور بی نظیر و زیبایی است ؛ من ۶ بار ایران آمدم و هر بار با خاصیت های جدیدی آشنا شدم.
وی اظهار داشت: ایران سیستم سلامت و بهداشت بسیار خوبی دارد، اما برای توسعه گردشگری سلامت باید همکاریهای بین المللی خودرا در جهان افزایش دهد متخصصان و فعالان این حوزه باید در کنگره های جهانی و بین المللی حضور داشته باشند.
وی اظهار داشت: بااینکه مشکلاتی برای تعاملات بین المللی سر راه ایران وجود دارد کرونا هم که شرایط را سخت کرد اما باید بیشتر تلاش کنید تا جهان توانمندی های متخصصان پزشکی و دفاتر خدمات گردشگری سلامت شما را بیشتر بشناسند.
میودراک میلی کویچ رئیس انجمن گردشگری سلامت صربستان اظهار داشت: آموزش بسیار موضوع مهمی است همین کنگره هم آموزنده بود و ارتباط خوبی میان ما با ایرانیها کشورهای مسلمان و همکاران اروپایی به وجود آمد.
رئیس انجمن گردشگری سلامت صربستان گفت: شبکه سازی برای گردشگری سلامت بسیار مهم می باشد، اما باید تجارب کار خودرا تبادل نماییم تا کسب وکارهای خودرا در وهله اول در بازار محلی و منطقه ای حفظ و سپس تا بازار جهانی توسعه دهیم. به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایرنا، روز گذشته (یکشنبه) نیز نشست همکاریهای تجاری ترکیه و کشورهای اسلامی در زمینه سلامت و گردشکری سلامت و همین طور نشست تخصصی تغذیه و غذای سالم انجام شد که با استقبال صاحبان کسب وکار ای آنی و ترکیه ای قرار گرفت.
پنجمین کنگره سلامت کشورهای اسلامی امروز دوشنبه (۱۷ آبان) با حضور مسئولان حوزه بهداشت و درمان و بخش گردشگری و فعالان و مدیران بخش خصوصی، مدیران شرکت های خدمات گردشگری درمانی، بیمارستان ها و مراکز درمانی داخلی از ایران و کشورهای ترکیه، عراق، عمان، تونس، هندوستان آلمان و اتحادیه اروپا و برخی سازمان های بین المللی فعال در بخش سلامت و درمان و گردشگری سلامت انجام شد.
همچنین روز گذشته دومین رویداد بین المللی معرفی فرصت های سرمایه گذاری در استارتاپ های سلامت و گردشگری سلامت شامل: گردشگری درمانی، گردشگری ورزشی، گردشگری طبیعت و تندرستی، گردشگری روستایی و بوم گردی، گردشگری آموزشی، گردشگری خوراک، دارو و تجهیزات پزشکی و خدمات سلامت شروع شد و مقرر است پنج استارتاپ برتر کشورهای اسلامی معرفی شود.
همزمان با این دو رویداد از بامداد روز گذشته به مدت سه روز (۱۶ تا ۱۸ آبان)، نمایشگاه تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی و نشست های تخصصی پنجمین کنگره بین المللی سلامت کشورهای اسلامی با حضور نهادها و متخصصان سلامت و شرکت های خدمات گردشگری، درمانی و فعالان حوزه گردشگری سلامت و همین طور بیمارستان ها و مراکز درمانی داخلی و بین المللی فعال در این عرصه از کشورهای مختلف جهان با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی کرونا در سالن همایش های بین المللی صداو سیما در تهران درحال برگزاری است.


منبع:

1400/08/19
12:31:28
5.0 / 5
1060
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
ttma تور و گردشگری