شركت كنندگان كنگره بین المللی گردشگری سلامت:

ابتکارات ایران ستودنی است

ابتکارات ایران ستودنی است

به گزارش تور و گردشگری کشورهای شرکت کننده در پنجمین کنگره بین المللی سلامت کشورهای اسلامی در تهران، فعالیت ایران و مرکز تخصصی بین المللی پشتیبانی از کسب وکارهای نوین حوزه گردشگری سلامت را ستودند و از آن بعنوان یک ابتکار خلاق و مهم نام بردند.


به گزارش پنجشنبه شب خبرنگار فرهنگی ایرنا، رئیسان انجمن های گردشگری سلامت از کشورهای کرواسی، آلمان، مجارستان، تونس، هند، و همینطور نمایندگان وزارت بهداشت کشورهای غنا، نیجر و عراق که حضور داشتند به همراه هیاتی از نمایندگان بخش های خصوصی گردشگری سلامت کشورها عصر پنجشنبه از اولین «مرکز تخصصی بین المللی پشتیبانی از کسب وکارهای نوین حوزه گردشگری سلامت» بازدید کردند.
لیلا کرسیک جوریک رئیس انجمن گردشگری سلامت اتحادیه اروپا با ابراز خرسندی از حضور در این مرکز تخصصی خدمات قابل عرضه در این نهاد را فوق العاده دانست و اظهار نمود: حتی در اروپا هم متاسفانه نهاد ویژه ای برای حمایت تخصصی از کسب و کارهای در رابطه با حوزه گردشگری سلامت وجود ندارد و باید از این تعامل شهرداری تهران با فعالان حوزه گردشگری قدردانی کرد.
آکوش فارکاس رئیس انجمن گردشگری سلامت مجارستان هم با تایید مطالب عرضه شده توسط رئیس انجمن گردشگری سلامت اتحادیه اروپا ابراز امیدواری کرد تجارب حاصله از ایجاد این مرکز تخصصی در مجامع بین المللی مرتبط عرضه شود تا کشورها بتوانند از تجربیات جمهوری اسلامی ایران در این راه بهره مند گردند.
چیلا مزوسی رئیس انجمن گردشگری تندرستی اتحادیه اروپا هم با ابراز شگفتی از سیاست های هوشمندانه مرکز جهت تقویت شرکتهای نوآور حوزه گردشگری اعلام آمادگی کرد از همه ظرفیت های انجمن جهت توسعه تعاملات با این مجموعه بهره برداری کنند.
دبیر کل مرکز توسعه گردشگری سلامت کشورهای اسلامی اظهار داشت: شهرداری تهران جزو نهادهای پیشرو در عرضه خدمات نوین گردشگری سلامت است و برنامه های حمایتی آن منجر به توسعه کسب وکارهای این حوزه می شود.
مجید زنگوئی دبیرکل مرکز توسعه گردشگری سلامت کشورهای اسلامی هم در این بازدید با تشریح اهداف و ساختار اجرایی این مجموعه، شهرداری تهران را بعنوان شهرداری پیشرو در عرضه خدمات نوین این حوزه دانست و ابراز امیدواری کرد این گونه فعالیتهای تخصصی با هدف بسط و توسعه کارآفرینی با حمایت ویژه شهرداری تهران گسترش یابد.
دبیرکل مرکز توسعه گردشگری سلامت کشورهای اسلامی در این بازدید توضیح داد که مرکز تسهیل و توسعه کسب وکارهای نوین گردشگری سلامت با حمایت شهرداری منطقه یک تهران، مرکز توسعه گردشگری سلامت کشورهای اسلامی و انجمن گردشگری سلامت تهران بوجود آمده و در پارک جمشیدیه مستقر است.
وی تصریح کرد: این مرکز یکی از مجموعه های مطرح بین المللی در حوزه گردشگری سلامت است که خدماتی همچون خدمات مشاوره مدیریت، شبکه سازی و برندسازی بین المللی خدمات گردشگری سلامت را به فعالان این حوزه عرضه می کند.
به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایرنا، پنجمین کنگره سلامت کشورهای اسلامی از ۱۶ تا ۱۸ آبان ۱۴۰۰ با شعار «تهران پایتخت گردشگری سلامت کشورهای اسلامی» و با حضور فعالان گردشگری سلامت کشورهای اسلامی و تعدادی از فعالان حوزه بهداشت و درمان و بخش گردشگری و فعالان و مدیران بخش خصوصی، مدیران شرکتهای خدمات گردشگری درمانی، بیمارستان ها و مراکز درمانی داخلی از ایران و کشورهایافغانستان، ازبکستان، ترکیه، عراق، عمان، تونس، نیجر، غنا، اردن، امارات، هندوستان، کرواسی آلمان، لهستان، مجارستان و اتحابه اروپا و برخی سازمان های بین المللی فعال در بخش سلامت و درمان و گردشگری سلامت در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما در تهران برگزار شد.

1400/08/23
22:58:41
5.0 / 5
951
تگهای خبر: تخصص , خدمات , فرهنگ , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری