در دیدار هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی با وزیر میراث مطرح شد؛

وزارت میراث نیازمند تحول

وزارت میراث نیازمند تحول

به گزارش تور و گردشگری رییس اتاق تجاری ایران با تاکید بر این که گردشگری مغفول مانده و نیاز به تحول دارد، اظهار داشت: انتظار می رود در این دوره تحول بنیادی در وزاتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی صورت گیرد. رییس کمیسیون گردشگری این اتاق نیز از لزوم استفاده از ظرفیت ایرانیان خارج از کشور سخن گفت.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایرنا از میراث آریا، غلامحسین شافعی در هجدهمین جلسه هیئت نمایندگان اتاق تجاری، صنایع، معادن و کشاورزی ایران که در محل اتاق تجاری ایران برگزار شد، حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را بین خانواده بخش خصوصی امیدبخش دانست و اظهار داشت: سال هاست گردشگری مورد بی مهری قرارگرفته و آنچنان که باید از ظرفیت های این حوزه استفاده نشده است.
او با اشاره به اهمیت توجه به میراث فرهنگی و آثار تاریخی، اضافه کرد: شیوع ویروس کرونا این صنعت را به ورشکستگی کشانده و فعالان این حوزه گویی بی پناه رها شده اند. احیای این حوزه به اقدامات مبتنی بر برنامه و با اتکا بر علم نیاز دارد. اگر ظرفیت های این حوزه با تغییر رویکرد و برنامه ریزی صورت گیرد، شاهد تحولی بزرگ در این حوزه خواهیم بود.
رئیس اتاق تجاری ایران ابراز امیدواری کرد که این تحول در دوره مهندس ضرغامی محقق شود.
استفاده از ظرفیت ایرانیان خارج از کشور برای مساعدت با جهش اقتصادی و مقابله با ایران هراسی
علی اکبر عبدالملکی رئیس کمیسیون گردشگری و کسب وکارهای وابسته اتاق تجاری ایران با اشاره به تجارب و خلاقیت های ضرغامی در گذشته، اضافه کرد: انتظار می رود در زمان وزارت جنابعالی تحول بنیادی در این وزاتخانه صورت گیرد.
او با اعلان اینکه با اتمام ذخایر نفتی جایگزینی بهتر از گردشگری نمی توان یافت، اضافه کرد: برای ایجاد جهش اقتصادی و مقابله با ایران هراسی می توان از ظرفیت ایرانیان خارج از کشور برای سرمایه گذاری و معرفی ظرفیت های کشور بهره برد.
رئیس کمیسیون گردشگری و کسب وکارهای وابسته اتاق تجاری ایران به استفاده از بکارگیری ظرفیت های اتاق تجاری ایران و اتاق تجاری سایر کشورها برای معرفی ایران و جاذبه های آن در عرصه بین الملل اشاره نمود که با برنامه ریزی هدفمند می تواند به اتفاقات مثبتی منجر شود.
عبدالملکی همین طور به گردشگری مذهبی بعنوان یک ظرفیت اشاره نمود و اظهار داشت: در این نوع گردشگری نیازمند قوانین نوین و ساختارشکن هستیم. با همکاری مراجع و علما، اتاق تجاری، مجلس شورای اسلامی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و تشکیل کمیته فقه گردشگری می توان راه حل هایی برای توسعه پایدار شناسایی و اجرائی کرد.
او همین طور به ارائه پیشنهادهایی همچون بکارگیری ظرفیت های اتاق تجاری در حوزه پژوهش های مربوط به گردشگری، همکاری با آموزش پرورش برای تعریف دروس مربوط به گردشگری برای دانش آموزان اشاره نمود.
هجدهمین جلسه هیئت نمایندگان اتاق تجاری، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با حضور سید عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و علی اصغر شالبافیان معاون گردشگری کشور در محل اتاق تجاری ایران انجام شد.


منبع:

1400/09/01
22:52:06
5.0 / 5
1108
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری