معاون گردشگری در نشست با سفیر ایران در عراق:

اولویت ایران ساماندهی سفر گردشگران عراقی است

اولویت ایران ساماندهی سفر گردشگران عراقی است

به گزارش تور و گردشگری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: ساماندهی وضعیت گردشگران عراقی، کوشش برای توزیع جغرافیایی سفر آنها در سراسر کشور و نیز افزایش مدت زمان ماندگاری حضورشان، از اولویت های وزارت گردشگری در بازار گردشگری عراق است.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایرنا از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی علی اصغر شالبافیان عصر امروز (سه شنبه ۲ آذر ماه) در دیدار با ایرج مسجدی سفیر ایران در کشور عراق که در محل وزارت امور خارجه برگزار شد؛ اظهار داشت: در تلاش هستیم تا با ساماندهی وضعیت گردشگران عراقی که با اهداف مختلف زیارت، درمان، سلامت و سیاحت به کشورمان سفر می کنند؛ میزبانی شایسته ای از آنها داشته باشیم.
وی با اعلان اینکه بازار گردشگری عراق از اولویت های مهم همکاریهای بین المللی به شمار می آید، اضافه کرد: ایجاد ساختار نظام مند در حوزه گردشگران ورودی به کشور و فراهم آوردن شرایط ایمن میزبانی در روزهای کرونا، رویکرد اصلی ما بعد از شروع صدور مجدد روادید به حساب می آید؛ بدین جهت در تلاش هستیم با از میان برداشتن موانع و چالش های موجود در بخش گردشگری دو کشور به راهکارهای اجرائی مورد توافق دو طرف دست یابیم.
همین طور در این نشست ایرج مسجدی سفیر کشورمان در عراق نیز نسبت به هر گونه همکاری در تقویت بازار گردشگری دو کشور اعلام آمادگی کرد.
وی همین طور به فعالیت برخی افراد سودجو در ارائه خدمات گردشگری اصرار کرد و اظهار داشت: بسیار خرسندم که ساماندهی گردشگران عراقی از اولویت های وزارت گردشگری ایران است.
پیرو این دیدار، نشست های بخش خصوصی دو کشور در قالب B2B نیز مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.منبع:

1400/09/05
13:31:10
5.0 / 5
1074
تگهای خبر: خدمات , سفر , فرهنگ , گردشگران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری