مهر یك پیشنهاد تكراری را بررسی كرد

خرج تراشی یا بی اطلاعی عضو شورای شهر

خرج تراشی یا بی اطلاعی عضو شورای شهر

تور و گردشگری: رییس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران در حالی پیشنهاد داده شهرداری موزه خوشنویسی داشته باشد که سال 96 برای افتتاح موزه خوشنویسی در خیابان شریعتی از طرف شهرداری هزینه شده است.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، همزمان با ثبت جهانی برنامه پاسداری ایران از هنر خوشنویسی که روز ۲۵ آذر ماه در یونسکو انجام شد، سید احمد علوی، عضو شورای شهر تهران در تذکر قبل از دستور خود در جلسه سی و دوم شورای شهر تهران از کوشش های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قدردانی کرد.
این قدردانی طبق گفته علوی به پاس ثبت جهانی هنر خوشنویسی ایرانی بوده است این در حالیست که در اجلاس میراث ناملموس یونسکو هنر خوشنویسی ثبت نشده بلکه برنامه ایران برای حفاظت از این هنر به ثبت رسید.
نکته دیگر در نطق علوی این است که وی خواهان آموزش هنر خوشنویسی در مراکز فرهنگی و هنری از قبیل فرهنگ سراها، سراهای محله، خانه موزه ها و … شده و تاکید کرده که لازم است تا موزه خوشنویسی در شهرداری تهران راه اندازی شود.
گویا رییس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر تهران خبر ندارد که شهرداری از سال ۹۶ موزه خوشنویسی دارد!
این موزه مرداد سال ۹۶ در محل خانه تاریخی فولادوند توسط سازمان زیباسازی شهرداری تهران در امتداد توسعه فضاهای فرهنگی راه اندازی شد و در آن آثار برجسته ای از خوشنویسان ایرانی به معرض نمایش گذاشته شد. همین طور گنجینه آن یکی از بهترین گنجینه های خوشنویسی، خطاطی و آثار هنری در قرون اخیر بشمار می رود.
جای این سوال مطرح است آیا رییس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر تهران از وجود چنین موزه ای در تهران آگاهی نداشته است؟ آیا مشاورانی ندارد که به او که چنین سمتی را دارد، از داشته های تهران با خبر کنند. آیا فردی که ریاست کمیته میراث فرهنگی را در شورای شهر دارد، حتی نباید بداند موزه های زیرمجموعه شهرداری تهران کدام هستند؟
آیا علوی از وجود موزه های دیگر خوشنویسی در شهر تهران با خبر است؟ می داند که موزه میرعماد در کاخ سعدآباد بعنوان موزه خط و کتابت پارسی برپاست؟
سوال مهم تر این که رییس کمیته میراث فرهنگی در شورای شهر تهران دیگر از کدام یک از موضوعات میراث فرهنگی و گردشگری غافل است.


منبع:

1400/10/01
11:44:45
5.0 / 5
576
تگهای خبر: آموزش , تاریخی , فرهنگ , كاخ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
ttma تور و گردشگری