دعوت از بخش خصوصی برای حضور در نشست های اکسپو دبی

دعوت از بخش خصوصی برای حضور در نشست های اکسپو دبی

به گزارش تور و گردشگری مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توسعه ایران گردی و جهان گردی از مذاکره با مجری منتخب در جهت برنامه ریزی برای برگزاری نشست های کسب و کارها با هم در اکسپو بر مبنای تقاضاهای بخش خصوصی علاقه مند اطلاع داد.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایرنا از میراث آریا، خشایار نیکزادفر بیان نمود: بهره برداری حداکثری از ظرفیت اکسپو در جهت تعامل بخش خصوصی فعال در رسته های گردشگری وصنعتگران حوزه صنایع دستی ایران با افراد و شرکتهای متناظر در حوزه های مرتبط در سایر کشورهای جهان بخصوص کشورهای هدف از وظایف اولویت داری است که شرکت مادر تخصصی توسعه ایران گردی و جهان گردی بر خود واجب می داند و در دستور کار خود قرار داده است.
او خاطرنشان کرد: بر همین مبنا مذاکراتی با مجری برگزارکننده صورت گرفت و در این راستا به توافقات نهایی رسیده ایم. جدولی برای نیازسنجی بخش خصوصی فعال در رسته های گردشگری و صنایع دستی طراحی شده که به ادارات کل استانی ابلاغ خواهد گردید.
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توسعه ایران گردی و جهان گردی افزود: ادارات کل استانی به نحو مقتضی مبحث امکان حضور فعالان حوزه های کردشگری وصنایع دستی در جلسات کسب و کارها با هم در محل نمایشگاه اکسپو را به اطلاع بخش خصوصی رسانده و جدول مورد نظر که شامل رسته فعالیت، نام شرکت، نام کشور هدف برای مذاکره با شرکت متناظر و زمان پیشنهادی برای برگزاری جلسه است، تکمیل و برای برنامه ریزی به مجری منتخب ابلاغ خواهند کرد.
او اضافه کرد: مجری منتخب هم نسبت به هماهنگی با شرکتهای متناظر در کشورهای تعیین شده اقدام و نتیجه را به متقاضی اعلام خواهد نمود تا در موعد مقرر جهت شرکت در جلسه در محل رویداد اکسپو حضور یابند.
نیکزادفر به اهمیت حضور بخش خصوصی در این رویداد تصریح کرد و اظهار داشت: این موقعیت فرصت مناسبی برای تعامل و همکاری با بخش خصوصی کشورهای مورد هدف گردشگری و صنایع دستی است و باید از آن بهره برداری حداکثری شود.
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه ایران گردی و جهان گردی از بخش خصوصی فعال در حوزه های گردشگری و صنایع دستی درخواست نمود که برای کسب اطلاعات بیشتر به ادارات کل میراث فرهنگی استان خود رجوع کنند.
اکسپو ۲۰۲۰ دُبی با عنوان پیوند اذهان و خلق آینده با حضور بیشتر از ۱۹۲ کشور جهان از ۹ مهر ۱۴۰۰ در حالی در دبی شروع به کار کرده است که کرونا همچنان چالش اول جهان در بخش های مختلف بخصوص اقتصاد و تجارت و صنعت گردشگری می باشد. با اینکه این رویداد به علت همه گیری با یکسال تاخیر برگزار و به سنت همیشگی ۶ ماهه تا ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت، به نظر می آید با شتاب واکسیناسیون عمومی، جهان آرام آرام از خواب سنگین کرونایی بیدار و برای گردهمایی ها و رویدادهای جهانی در ماههای آینده آماده می شود.
اگرچه اکسپوها بنا به فلسفه ذاتی اقتصادی و تجاری هستند، مطابق همه رویدادهای جهانی از ورزشی و هنری تا علمی و صنعتی، آثار فرهنگی و هنری ویترین چشم نواز نمایشگاهی وسیع و معرفی و آغاز تعاملات بین المللی است حتی اگر این روابط بستر توسعه و همکاریهای اقتصادی یا سیاسی کشورها باشد.
رویداد اکسپو همیشه جشنواره ای از زیبایی های فرهنگی و تمدنی را در خود دارد و کشورها در ۶ ماه فرصت دارند علاوه بر عرضه همه توانمندی ها و دستاوردهای اقتصادی و صنعتی و چشم اندازهای آتی و ظرفیت ها و جاذبه ها فرهنگی و تمدنی خویش را به وضوح به نمایش گذارند.
مدت زمان ۶ ماه برای اکسپو در مقایسه با سایر رویدادهایی که حداکثر ۱۰ روز هستند، فرصت ارزشمندی است که کشورها علاوه بر حضور در لایه های مختلف اقتصادی، علمی، صنعتی، اجتماعی و فرهنگی به صورت حقیقی و حقوقی، می توانند تعاملات بین المللی خویش را بالا برند و با شناخت بیشتر از فضای ارتباطات بین الملل و حوزه های پیش رو، ظرفیت های ملی خویش را معرفی کنند.

1400/10/05
21:35:21
5.0 / 5
1062
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
ttma تور و گردشگری