اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی تاریخ مطرح كرد؛

درخواست از وزیرمیراث فرهنگی برای پیگیری قانونی گنج یابان اینترنتی

درخواست از وزیرمیراث فرهنگی برای پیگیری قانونی گنج یابان اینترنتی

اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی تاریخ از وزیر میراث فرهنگی خواست تا کمیته ای برای شناسایی و پیگیری قانونی سوداگران فضای مجازی که اقدام به گنج یابی می کنند با همکاری قوه قضاییه تشکیل گردد.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی تاریخ کشور در نامه ای به عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پیشنهاد کردند که تفاهم نامه ای میان وزارت میراث فرهنگی و قوه قضائیه جهت طرح شکایت مقابل شیادان و سوداگرانی که در فضای مجازی با عنوان گنج یاب، متخصص دفینه فعالیت می نمایند منعقد و در نهایت کمیسیون مشترک برای شناسایی و پیگیری قانونی تشکیل گردد.
در این نامه آمده است: این روزها شاهد پدیده هایی در زمینه میراث فرهنگی در سطح جامعه هستیم که سبب حیرت و شگفتی بسیار است. عده ای در روزِ روشن، با هویتِ مشخص و با عناوینی جعلی همچون متخصصِ گنج یابی و کارشناسِ دفینه و عناوینی از این دست، در فضای مجازی مشغول به فعالیت هستند. روزبه روز بر شمار این «غارتگران میراث اجدادی» افزوده می شود که در سرتاسر ایران زمین مشغول فعالیت مخرب هستند. تنها با یک جستجوی ساده دراین زمینه با انبوهی از صفحات ِ مجازی متعلق به این افراد روبه رو خواهید شد.
متأسفانه میراث فرهنگی هیچگاه به اندازه امروز در معرض خطر و نابودی قرار نگرفته است. میراث فرهنگی زیربنای وجودی، کیانِ ملی و شناسنامه ایرانیان است. مؤلفه های مذهبی و ملّی ایرانیان بر پایه میراث فرهنگی استوار بوده و نابودی و ویرانی این میراث مساوی با نابودی تاریخ کهنِ ایران زمین است.
از جنابعالی استدعا داریم که بعنوان وزیر میراث فرهنگی، تفاهم نامه ای میان وزرات میراث فرهنگی و قوه قضائیه جهت طرح شکایت مقابل این اشخاص شیاد و سوداگر که در فضای مجازی با عنوان گنج یاب، متخصص دفینه و… مشغول به فعالیت هستند منعقد فرمائید تا یک کمیسیون مشترک متشکل از کارشناسان وزارت میراث فرهنگی و قوه قضائیه برای شناسایی و پیگیری قانونی این افراد به وجود آید.
اتحادیه انجمن های علمی_ دانشجویی تاریخ کشور در امتداد پاسداشت و صیانت از میراث فرهنگی ملّی ایرانیان آماده همکاری با وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگریست.

1400/10/11
16:39:01
5.0 / 5
996
تگهای خبر: اینترنت , تخصص , زمین , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
ttma تور و گردشگری