تخفیف ۱۰ درصدی به حاضران در نمایشگاه گردشگری اسپانیا

تخفیف ۱۰ درصدی به حاضران در نمایشگاه گردشگری اسپانیا

مدیر گردشگری و صنایع دستی کانون جهان گردی و اتومبیل رانی با اشاره به حضور 14 فعال بخش خصوصی گردشگری در نمایشگاه «فیتور» اسپانیا از حضور غرفه ایران در سالن کشورهای اروپایی برای نخستین بار آگاهی داد و اظهار داشت: حاضران در این رویداد از تخفیف 10 درصدی برخوردار شدند.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایرنا از روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی؛، هادی سجادی راد درباره حضور ایران در نمایشگاه فیتور اسپانیا اظهار داشت: باتوجه به محدود شدن سالن های نمایشگاه فیتور، غرفه ۱۲۰ متر مربعی ایران، امسال برخلاف سالهای قبل از سالن دو که محل استقرار شرکت کننده های خاورمیانه بود به سالن چهار منتقل شد که در این مکان سالن کشورهای اروپایی قرار دارد.
سجادی راد به برگزاری جلسات گوناگون با انجمن های صنفی گردشگری در امتداد حضور هرچه بهتر در این نمایشگاه اشاره نمود و اظهار داشت: مدیرعامل کانون با طرح دغدغه ها از طرف رؤسای صنوف، برای همراهی با آنها همین طور با نگاهی حمایتی، ۱۰درصد هزینه های مربوط به غرفه و زمین را از محل درآمدهای عمومی متقبل شد.
مدیر گردشگری و صنایع دستی کانون جهان گردی و اتومبیل رانی، اضافه کرد: این تخفیف ۱۰درصدی که با استقبال از طرف جوامع مواجه گردید، سبب دلگرمی بیشتر آنها برای حضور در نمایشگاه شد.
او به واگذاری غرفه ها در کمترین زمان ممکن اشاره نمود و اظهار داشت: با همراهی خوبی که شکل گرفت، ظرف کم تر از یک هفته ظرفیت ۱۴ غرفه تکمیل و اقدامات بعدی همچون گرفتن دعوت نامه و تعیین وقت سفارت با سرعت شروع شد.
معرفی معماری اصیل ایران با المان هایی از دوره هخامنشی و صفویه
سجادی راد درباره طرح غرفه ایران در این دوره فیتور توضیح داد: باتوجه به مدت باقیمانده به برگزاری نمایشگاه همین طور تعطیلات کریسمس و سال نو میلادی در نهایت یکی از طرح های پیشنهادی که معرف معماری ایرانی اسلامی باشد و قابلیت اجرا در این بازه زمانی محدود را داشته باشد، انتخاب و وارد فاز اجرائی شد.
مدیر گردشگری و صنایع دستی کانون جهان گردی و اتومبیل رانی در تشریح طراحی غرفه ایران، اظهار داشت: بخش عمومی سازه از ستون ها و سرستون هایی تشکیل شده که معرف معماری اصیل ایرانی است. برخی از سرستون ها با الگوبرداری از دوره هخامنشی و تعدادی برگرفته از المان هایی مربوط به دوره صفویه طراحی شده است.
طراحی پرشین رومی، مزین به فرش فاخر ایرانی
او به اهمیت نورپردازی در طراحی انجام شده بمنظور جلوه هر چه بیشتر غرفه ایران اشاره نمود و اضافه کرد: غرفه متشکل از ۱۴ غرفه، چایخانه و بخش وی آی پی است که در مرکز آن بخشی بعنوان پرشین روم قرار دارد. در بالای این بخش که مزین به یکی از فرش های فاخر ایرانی می شود، سازه گنبدی شکلی مزین به لوسری شکیل طراحی شده است.
او با اشاره به عرضه صنایع دستی فاخر ایرانی در این رویداد بیان کرد: تعاملات خوبی با چندین کارگاه و مجموعه صنایع دستی همین طور بنیاد تعاون زندانیان در امتداد توانمندسازی افراد تحت آموزش و پشتیبانی از هنر زندانیان داشته ایم.


سجادی راد با اشاره به همکاری با سفارت ایران در اسپانیا برای برگزاری دو برنامه شب ایرانی و ایران شناسی، اظهار داشت: باتوجه به ابلاغیه فیتور تمامی شرکت کننده ها از اجرای برنامه هایی که موجب تجمع شود، منع شده اند. به همین دلیل اجرای گروه موسیقی، نمایش های آیینی و کارهای این چنینی در این رویداد امکان پذیر نیست.
مدیر گردشگری و صنایع دستی کانون جهان گردی و اتومبیل رانی اضافه کرد: با وجود برنامه ریزی و آمادگی برای اجرای چنین مراسمی آنها را از برنامه خارج کردیم.
نمایشگاه فیتور اسپانیا ۱۹ تا ۲۳ ژانویه برابر با ۲۹ دی تا ۳ بهمن ماه در محل نمایشگاه های بین المللی IFEMA در شهر مادرید، پایتخت اسپانیا برگزار می گردد.

1400/10/14
19:06:51
5.0 / 5
945
تگهای خبر: آموزش , زمین , فرهنگ , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری