استاندار خوزستان:

خطوط پروازی بین خوزستان و نجف و بغداد راه اندازی شود

خطوط پروازی بین خوزستان و نجف و بغداد راه اندازی شود

تور و گردشگری: استاندار خوزستان خواهان راه اندازی خطوط پروازی بین خوزستان و شهرهای نجف و بغداد عراق شد.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، صادق خلیلیان عصر امروز در نشست با ابراهیم صالح محمد سرکنسولگر عراق در اهواز با اعلان اینکه عراق از مهم ترین همسایگان از نظر سیاسی، اقتصادی و فرهنگی با جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود، اظهار داشت: تسهیل تجارت، رفت و آمد گردشگران و اتباع دو کشور و همین طور رفع موانع و مشکلات موجود دراین زمینه ها بسیار ضروری می باشد.
وی با تاکید بر توسعه روابط تجاری میان کشور عراق و جمهوری اسلامی ایران افزود: در این راستا پیشنهاد شده که کارگروه تنظیم همکاریهای اقتصادی و تجاری با استان خوزستان تشکیل تا از این طریق علاوه بر جدیت در روند همکاری ها گام های مهمی نیز در توسعه تجارت برداشته شود.
خلیلیان، اتصال ریلی ایران و عراق برای هر دو کشور را بسیار مهم خواند و اظهار داشت: راه آهن خرمشهر- شلمچه - بصره در حوزه های مختلف خصوصاً ایجاد بستری ارزان در زمینه صادرات بسیار کمک کننده و مؤثر واقع خواهد شد.
استاندار خوزستان همین طور بر تسریع راه اندازی خطوط پروازی میان خوزستان - نجف - بغداد اصرار کرد و وجود پرواز میان این دو کشور را امر مهمی در توسعه گردشگری و امور تجاری دانست.
وی ضمن تشکر از پیگیری و تلاش سرکنسول عراق در اهواز بر افزایش توسعه روابط تجاری بین دو کشور اظهار داشت: امیدوار هستم شاهد هر چه بیشتر روابط میان جمهوری اسلامی ایران و عراق باشیم.


منبع:

1400/10/16
12:06:06
5.0 / 5
1006
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری