در نامه ای به ضرغامی پیشنهاد شد؛

راه اندازی رصدخانه ایرانیان خارج از کشور در اکسپو

راه اندازی رصدخانه ایرانیان خارج از کشور در اکسپو

تور و گردشگری: رییس اتاق تجاری در نامه به وزیر میراث فرهنگی پیشنهادهایی را جهت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی بیان کرد که راه اندازی رصدخانه ایرانیان خارج از کشور در اکسپو همچون این پیشنهادها است.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، علی اکبر عبدالملکی رییس کمیسیون گردشگری و کسب و کارهای وابسته اتاق تجاری صنایع، معادن و کشاورزی ایران بیان کرد: ایرانیان خارج از کشور بهترین مبلغ و تریبون برای معرفی ظرفیت های گردشگری ایران و جلوگیری از ایران هراسی هستند که باید از فرصت اکسپو برای شناسایی آنها استفاده گردد.
او با تاکید بر اهمیت شناسایی بازدیدکنندگان ایرانی مقیم خارج از کشور از پاویون ایران، اضافه کرد: برای شناساندن هرچه بهتر ایران هریک از این افراد بعنوان یک پایگاه اطلاعاتی محسوب می شوند، که باید اسامی تمامی آنها فهرست و با آنها ارتباط برقرار شود.
عبدالملکی همین طور به موافقت معاون گردشگری کشور برای همکاری در اجرای این طرح اشاره نمود و اظهار داشت: برای شناسایی، همین طور آموزش ایرانیان مقیم خارج از کشور بعنوان مبلغان گردشگری باید برنامه ای هدفمند تدوین و اجرائی شود.
رئیس کمیسیون گردشگری و کسب و کارهای وابسته اتاق تجاری صنایع، معادن و کشاورزی به مکاتبه با اتاق های تجاری مشترک ایران با سایر کشورها همچون هند، چین، قطر، امارات، کویت، روسیه، آلمان، انگلیس، فرانسه، مالزی، ژاپن در امتداد اجرای طرح رصدخانه ایرانیان خارج از کشور اشاره نمود.
ایجاد کارگروه ملی پیشران اقتصادی گردشگری و صنایع دستی (استفاده از ظرفیت های اتاق تجاری بعنوان محور مقاومت اقتصادی)، ایجاد کمیته های تخصصی مشترک گونه های گردشگری (مذهبی، سلامت، خوراک، خلاق، مناطق آزاد، کمیته راهبردی گردشگری)، ایجاد کارگروه مشترک با صدا و سیما برای ارائه طرح های خلاقانه برای معرفی ظرفیت های گردشگری و صنایع دستی کشور، ایجاد کارگروهی مشترک برای رفع مشکلات مدیریتی کوه دماوند، راه اندازی سوپر لیگ خوراک ایرانی بمنظور ایجاد جاذبه و نشاط عمومی برای خانواده ایرانی، راه اندازی تلویزیون گردشگری ایران با همکاری اتاق تجاری ایران، همکاری جهت راه اندازی پلت فرم فیروزه صنایع دستی برای رشد اقتصادی در این عرصه از دیگر پیشنهادات مطرح شده در نامه غلامحسین شافعی رییس اتاق تجاری به عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است.


منبع:

1400/10/16
23:43:19
5.0 / 5
967
تگهای خبر: آموزش , تخصص , جاذبه , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
ttma تور و گردشگری