صنایع دستی باردیگر به نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران بازگشت

صنایع دستی باردیگر به نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران بازگشت

تور و گردشگری: مدیرعامل شرکت مادرتخصصی ایرانگردی و جهانگردی از اضافه شدن صنایع دستی به پانزدهمین نمایشگاه گردشگری تهران آگاهی داد.


خشایار نیکزادفر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با بیان اینکه خبر اظهار داشت: نظر عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی این بود که بخش صنایع دستی نیز به این دوره از نمایشگاه گردشگری افزوده شود قبل از این قرار بود؛ پانزدهمین نمایشگاه گردشگری تهران تنها مختص حوزه گردشگری و صنایع وابسته باشد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه این دوره از نمایشگاه از نهم تا دوازدهم بهمن ماه در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود، اضافه کرد: برخلاف دوره ها قبل این دوره از نمایشگاه بصورت رویداد محور برگزار می شود؛ و آژانس های مسافرتی، استارتاپ ها، هتل ها و بوم گردی ها در زمینه گردشگری در ۳۴ هزار مترمکعت و در قالب ۸ سالن حضور خواهند داشت. همین طور ۳ سالن نیز به صنایع دستی اختصاص خواهد یافت.
نیکزاد با اشاره به اینکه در این دوره به سبب رویداد محور بودن نمایشگاه بخش خصوصی به حضور علاقه زیادی داشت، اظهار داشت: حدودا تمام غرفه های گردشگری اجاره داده شده و البته اگر افراد بیشتری مشتاق حضور در این دوره از نمایشگاه بودند سالنی را رزرو داریم که می توان در ان بخش حضور پیدا کنند.
وی اضافه کرد: در آخر هفته پیش نیز ابلاغیه ای برای حضور فعالان صنایع دستی به استانها ارسال شده و علاقمندان تا اختتام دی ماه فرصت دارند، حضورشان را اعلام و غرفه مورد نظرشان را اجاره کنند.
پیش از این علی اصغر شالبافیان معاون گردشگری کشور درباره پانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران گفته بود، درصدد هستیم با ادامه و تکرار نمایشگاه گردشگری در سایر استانها، مشابه آنچه هر سال در تهران برگزار می شود، بصورت مستمر تلاش نماییم گردشگری در ویترین و پیشانی اداره کشور جای گیرد.
وی همین طور با تاکید بر اینکه هر یک از ادارات کل استانی در نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته تهران باید معین یکی از بازارهای هدف باشند، اظهار نمود: نیاز است تمشیت فعالان بازار در اولویت کاری استانی قرار گیرد و با حمایت بخش خصوصی برگزاری نشست های B ۲ B بصورت حضوری و مجازی با مشارکت میهمانان بین المللی مدنظر قرار گیرد. ادارات کل استانی باید با تسهیل گری امکان حضور شایسته بخش خصوصی در این رویداد مهم را فراهم آورند.
شالبافیان همین طور همکاری فعال با سایر شرکتها و موسسات معتبر مطرح را که فعالیتی غیر از گردشگری دارند نیز در صدر امور اجرائی استانی قرار داد و اشاره کرد: باتوجه به اینکه خیلی از شرکت های مهم برمبنای مسؤولیت اجتماعی شان دغدغه فعالیت و پشتیبانی از حوزه گردشگری را دارند، می توانیم در امتداد ترغیب، تشویق و تبیین حضور شایسته در نمایشگاه گردشگری تهران از آنها بعنوان حامیان این حوزه بهره ببریم.
معاون گردشگری از رؤسای ادارات کل استانی درخواست کرد: با فعال کردن و تجهیز نرم افزاری و سخت افزاری حوزه روابط عمومی و ایجاد زمینه حضور شخصیت های مطرح و موثر استانی در غرفه های مربوطه نسبت به محتواسازی و انعکاس ارتباط دوسویه و تعاملات فرابخشی در این عرصه اقدام نمایند.
شالبافیان سپس با تاکید بر تخصصی بودن نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته تهران، اظهار داشت: معرفی محصولات گردشگری همچون گردشگری خوراک، دریایی، معرفی محور غرب و غیره زمینه ای به وجود آورده است تا استانهای برخوردار از ظرفیت های موجود بتوانند با تاکید بر داشته خود در امتداد برندسازی و معرفی استان در قالب مورد نظر تلاشی ویژه بصورت بصری و ساختاری داشته باشند تا عموم مردم و فعالان این حوزه بتوانند از فرصت فراهم شده بهره مند شوند.
منبع:

1400/10/19
20:01:27
5.0 / 5
822
تگهای خبر: تخصص , زمین , فرهنگ , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری