تورهای موتورسواری غیر قانونی به تصادفات زنجیره ای مرگبار منجر می شود

تورهای موتورسواری غیر قانونی به تصادفات زنجیره ای مرگبار منجر می شود

رئیس کلوپ موتورسواران کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران؛ موتورسواران را به شرکت در تورهای مجوزدار با حمایت پلیس دعوت کرد و اظهار داشت: حضور علاقمندان موتورسواری در تورهای غیر قانونی باعث بی نظمی، مزاحمت برای شهروندان و تصادفات زنجیره ای مرگبار می شود.


سعید باقری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در مورد هشتمین تور رسمی کلوپ موتور سواران که با همکاری حوزه اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران امروز بعد از یکسال برگزار شد، اظهار داشت: این تور با حضور ۱۵۰ موتورسیکلت قانونمند که از گروههای مختلف، شامل موتورهای استریت و ریس بودند، با هدف ارتقای سطح گردشگری و مانور رانندگی ایمن با موتور به مناسبت ولادت حضرت فاطمه (س) برگزار شد.
وی ضمن اشاره به لزوم دریافت مجوز نیروی انتظامی و راهور برای برگزاری این تور موتور سواری اظهار داشت: متاسفانه شاهد می باشیم، تعدادی تورهای موتورسواری متفرقه و فاقد مجوز از مبدا بوستان های تهران مبادرت به برگزار تور می کنند که به جز ایجاد بی نظمی و ترافیک شهری؛ منجر به مزاحمت شهروندان هم می شود؛ این روند نادرست باعث حوادث تصادفات منجر به مرگ می شود و عواقب ناگواری هم برای خانواده ها دارد.
باقری درباره برنامه های تورهای رسمی کلوپ موتور سواران که از سال ۹۹ به وزارت میراث فرهنگی و گردشگری اعلام شده بود، اظهار داشت: اولین تور رسمی موتورسواران در روز رحلت امام خمینی (ره) برگزار شد و مهم ترین نقطه عطف این فعالیت در مورد برگزاری تورها، روزهای ملی و مذهبی برای ارتقای فرهنگ موتور سواری است.
وی از تمام علاقه مندان به این تورها خواست با عنایت به این که زیرساخت اجرای تورهای رسمی تحت مجوزهای نهادهای انتظامی صورت گرفته است، افراد با شرکت در تورهای فاقد مجوز اسیر عواقب ناخوشایند می شوند و با تصادفات زنجیره ایی روبرو می شوند.
باقری در مورد تورهای رسمی موتور سواری که از جانب کانون برگزار می شود، اظهار داشت: حضور خودروی اسکورت، انتظامات داخلی جهت آرایش خط موتورسواران، رعایت سرعت مجاز و عدم انجام حرکت های نمایشی همچون خصوصیت های این شکل تورها خواهد بود؛ و این موضوعات در تورهای غیر رسمی و فاقد مجوز رعایت نمی گردد و در نهایت منجر به حوادث ناگوار می شود.
وی در مورد سوالات زیاد علاقه مندان بابت برگزاری تورهای بین المللی اظهار داشت: هنوز شرایط به علت شیوع کرونا در تمام دنیا نا پایدار می باشد و حفظ سلامتی اعضای موتورسواران برای ما در اولویت است.
وی اضافه کرد: در صورت تفاهم نامه بین کلوپ موتورسواران و مدیران کانون جهانگردی، زیرساخت های مربوطه ایجاد خواهد شد و ما اولین سفر بین المللی را درصورت وجود شرایط مناسب امنیتی کشور به مقصد بکربلا معلی بدون هیچ وقفه ایی برگزار خواهیم کرد.1400/11/03
14:11:01
5.0 / 5
798
تگهای خبر: خودرو , سفر , فرهنگ , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
ttma تور و گردشگری