نصیری در نشست خبری:

نه استعفا می دهم نه به عقب برمی گردم

نه استعفا می دهم نه به عقب برمی گردم

به گزارش تور و گردشگری رییس فدراسیون موی تای اظهار داشت: طبق مقررات بین المللی و با مصوبه مجمع، موی تای از امروز یک فدراسیون غیر دولتی است و امیدوار هستم با حمایت مسئولان ورزش کشور کارهای خوبی انجام دهیم.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، موی تای ایران که بصورت یک انجمن ورزشی زیر نظر فدراسیون انجمن های ورزشی فعالیت می کرد، یا اعلام جواد نصیری از امروز بعنوان یک فدراسیون غیر دولتی فعالیت خواهدنمود.
نصیری که امروز شنبه در یک نشست خبری سخن می گفت، گفت: فدراسیون بین المللی موی تای در چند سال قبل نامه های مختلفی به وزارت ورزش و کمیته ارسال و اعلام نموده در خصوص اینکه این رشته برمبنای منشور المپیک و مصوبه فدراسیون بین المللی نمی تواند زیر مجموعه هیچ فدراسیونی فعالیت نموده و می بایست مستقل کار کند.
وی افزود: به همین دلیل هم 10 دیماه نامه نگاری کردیم و بعد از عدم دریافت پاسخ از کمیته و وزارت، پنجشنبه هفتم 7 بهمن مجمع فوق العاده تشکیل دادیم و رسماً تشکیل فدراسیون غیر دولتی موی تای تصویب گردید و از امروز کار خودرا تحت این عنوان پیگیری می نماییم.
نصیری درباب واکنش وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک با تشکیل شدن فدراسیون غیردولتی موی تای، اظهار داشت: تا حالا چیزی به ما اعلام نکردند و واکنشی ندیدیم. از کمیته خواستم نماینده ای به ما برای حضور در مجمع معرفی نماید که اصلاً جواب ندادند. مسئولان واکنشی داشته باشند حتما ما هم جواب داریم. با حمید سجادی وزیر ورزش که خودش از جامعه ورزش است صحبت کردم و قول مساعد داد. «موی تای» تمام شاخصهای لازم را برای فدراسیون شدن که با اهمیت ترین آن نیز عضویت رسمی IOC است را داریم، این رشته در تمام بازی ها حضور دارد اما بودجه نداریم و حمایت نمی شویم. هیچ فردی پاسخگوی کوشش های ما نیست.
وی افزود: کاری که مجمع انجام داد مطابق با قانون است. قانونی که تاکید می کند فدراسیون ها غیردولتی هستند و دولت حق دخالت در ورزش را ندارد. موضوعی که رییس جمهور طبق نامه ای مکتوب آنرا اعلام نمود. متأسفانه وزارت ورزش در برخورد با رشته های مختلف با یک نگاه مشترک عمل نمی نماید. از ما خواسته شده تا زیر مجموعه فدراسیون مورد نظر آقایان باشیم. همه رشته ها اجراییات و سازوکارهای متفاوتی دارند. ما نمی توانیم در مجموعه ای کار نماییم که هیچ سنخیتی با سایر رشته ها نداریم. هیچ رشته ای مثل موی تای نیست اما متأسفانه ما را در ظرفی قرار دادند که از ما کوچک تر است. ما یک جامعه بزرگ هستیم و باید از همه آنها دفاع نماییم. من برابری جنسیتی را انجام دادم. اگر ۲۰ مرد به مسابقه فرستادم ۲۰ زن هم اعزام کردیم. کجای دنیا با یک تیم ۲۲ نفره یک مربی اعزام می کند.
رئیس فدراسیون موی تای با اشاره به مشکلات عدیده برای اعزام به مسابقات جهانی اظهار داشت: متاسفاته در راه اعزام تیم ملی به مسابقات جهانی سنگ اندازی کردند. به صراحت می گویم اگر با من دشمنی دارند، چرا با ورزشکاری برخورد می کنمد که با سختی های فراوان آماده حضور در مسابقات جهانی می شود. به من می گویند چقدر تلاش می کنی و دیگران گرفتار مشکل شده اند، این حرف است؟ باید نگاه ورزش عوض شود. اجازه ندادند ما با تیم کامل برویم چونکه قهرمان می شدیم و آن فرد شخص خاص ناراحت می شد. این در حالی بود که هیچ هزینه ای برای وزارت نداشتیم، حتی پرچمی که در جریان مسابقات جهانی ۱۴ بار با درخشش ورزشکاران ما به اهتزاز در آمد را از باز تهران خریداری نموده بودیم.
نصیری اضافه کرد: مشکل باید اساسی حل شود. به یکدیگر احترام بگذاریم و صحبت نماییم تا طبق قوانین پیش برویم. اگر چنین نشود محبور خواهیم بود مشکل را با مراجع بین المللی همچون IOC در بین بگذاریم. مطمئن باشید که نه کوتاه می آیم و نه حاضرم به عقب برگردم. موی تای جامعه بزرگی در ایران دارد که من به نماینده آنها از حق قانونی آنها دفاع می کنم. چرا وقتی مدال های ایران را در کارنامه خود قرار داده و به نمایش می گذارند، موی تای وجود دارد، ولی وقتی پای حمایت می رسد، نادیده گرفته می شویم. هر جا لازم باشد می روم و حرف می زنم. هیچ فردی از ما حمایت نداشته است. موی تای یک رشته رسمی است اگر آنرا به رسمیت نشناسند، کار به جاهای باریک کشیده می شود.
وی با طرح این سوال که مسئولیت شورای برون مرزی چیست؟ گفت: وقتی قرار نیست ریالی به ما کمک کنند، چرا برای ما تصمیم گیری می کنند. چرا باید تا سه روز مانده به اعزام دنبال مجوز شورا باشم و دختران ما دو روز پس از شروع مسابقات به محل برگزاری برسند. مرا تهدید می کنند که چرا مصاحبه می کنید؟ ما می خواهیم برای ایران افتخارآفرینی نماییم. مگر ما ایرانی نیستیم. باردیگر تاکید می کنم که اگر مانع تراشی کنند باید در کمیته بین المللی المپیک جوابگو باشند.


منبع:

1400/11/10
22:01:27
5.0 / 5
986
تگهای خبر: خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری