بررسی امنیت گردشگران و نقش دسترس پذیری در نمایشگاه گردشگری

بررسی امنیت گردشگران و نقش دسترس پذیری در نمایشگاه گردشگری

امنیت گردشگران ورودی و نقش دسترس پذیری در گردشگری پایدار همچون مطالبی بود که در بخش مربوط به نشست های تخصصی نمایشگاه بین المللی گردشگری بررسی گردید.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، پانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته و سی و پنجمین نمایشگاه ملی صنایع دستی بصورت همزمان در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران از نهم بهمن برگزار شده و تا امروز ۱۲ بهمن ماه ادامه خواهد داشت.
در بخش مربوط به نشست های آموزشی این نمایشگاه امروز ۶ نشست اجرا شد.
بررسی قوانین و ضوابط مربوط به ورود و خروج گردشگران از متاورس تا دنیای رمز ارزها، گردشگری مبتنی بر اقوام ایرانی مدیریت مقاصد گردشگری اجتماع محور، دسترس پذیری در گردشگری و ملاحظات امنیتی تورهای ورودی و خروجی همچون نشست هایی بود که اجرا شد.
در نشست مربوط به ملاحظات امنیتی تورهای ورودی و داخلی رضا رحیمیان پور مدرس ملی فدراسیون جهانیان راهنمایان گردشگری اظهار داشت: امنیت با اهمیت ترین رکن از ارکان اصلی سفر است. صنعت گردشگری به بحث امنیت فوق العاده حساس است چون امنیت تأثیر مستقیم روی گردشگری داخلی و گردشگران ورودی می گذارد. گردشگران برای لذت بردن به سفر می روند و حتما به جایی سفر خواهند کرد که در آنجا امنیت تامین شده باشد. اگر این امنیت بهر دلیلی خدشه دار شود لطمه های جدی به گردشگری وارد خواهد شد.
در کارگاه آموزشی مربوط به نقش دسترس پذیری در گردشگری پایدار که توسط رحیمه گنجی زاده مسئول کمیته گردشگری یزد و سید مهدی صادقی کارشناس ارشد برنامه ریزی گردشگری انجام شد در این زمینه که دسترس پذیری به مفهوم ارائه محصولات و خدماتی است که بتواند برای همه قابل استفاده باشد مطالبی عنوان شد.
در این کارگاه اعلام گردید که در سال ۲۰۵۰ آمار جهانی نشان میدهد ۲۰ درصد جمعیت جامعه جهانی افراد بالای ۸۰ سال خواهند بود. پس این افراد تمایل و فراغت بیشتری برای سفر خواهند داشت. بدین سبب ایجاد زیرساخت مناسب برای سفر آنها موضوعی ضروری و در عین حال درآمدزا است. در این کارگاه همین طور تجربه زیسته یزد و تجربه های فعالان شهرهای دیگر در حوزه دسترس پذیری با هدف تعامل بیشتر توسعه و ایجاد شبکه ارتباطی بیشتر به اشتراک گذاشته شد.
علی چراغی محقق و مدرس گردشگری نیز امروز در کارگاه گردشگری مبتنی بر اقوام بیان کرد: گوناگونی اقوام باعث شده تا سفر در ایران متنوع باشد. تنوع قومی در ایران و آشنایی با فرهنگ مردم از جاذبه های کمتر شناخته شده در ایران است. گروه های انسانی در ایران اشتراکات زیادی دارند و هر گروه دارای شاخصه های منحصر به فرد است. بعنوان مثال عید نوروز در بین همه اهمیت زیادی دارد اما مردم هر منطقه بنا به آداب و رسوم خود آنرا گرامی می دارند.
این محقق و مدرس اظهار داشت: رشد گردشگری با سرعت بیشتری نسبت به جنبه های غیرمادی یا فرهنگی رخ می دهد و رشد فرهنگ گردشگری نسبت به جنبه مادی آن با تاخر هم راه است. برای رسیدن به توسعه پایدار باید گردشگری پایدار داشته باشیم و نیاز داریم که دغدغه فرهنگ داشته و برای توسعه آموزش و فرهنگ سازی تلاش نماییم.
منبع:

1400/11/14
12:59:20
5.0 / 5
988
تگهای خبر: آموزش , تخصص , جاذبه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
ttma تور و گردشگری