همکاری گوگل، متا و توئیتر با اتحادیه اروپا بر ضد نفرت پراکنی

همکاری گوگل، متا و توئیتر با اتحادیه اروپا بر ضد نفرت پراکنی

وزرای دادگستری عضو اتحادیه اروپا و مدیران ارشد گوگل و متا از همکاری برای شکل دادن به یک چارچوب حقوقی بمنظور مقابله با نفرت پراکنی اینترنتی آگاهی داده اند.به گزارش تور و گردشگری به نقل از رویترز، کشورهای اروپایی و آمریکا در سالهای اخیر کوشش های خود بمنظور ایجاد چارچوب های قانونی بمنظور ملزم کردن غول های فناوری در آمریکا به مقابله با نفرت پراکنی را شدت بخشیده اند.
اتحادیه اروپا قانون خدمات دیجیتال را به تصویب رسانده که به سبب آن شرکت های فناوری برای مقابله با نشر محتوای غیرقانونی، داده های دروغ و نفرت پراکنی بر روی پلت فرم های خود باید تلاش بیشتری صورت دهند، در غیر این صورت حداکثر معادل شش درصد از گردش مالی سالیانه خود جریمه می شوند.
به گفته اریک دوپوند وزیر دادگستری فرانسه مقرر است قوانین جدید اتحادیه اروپا در مورد فعالیت شرکت های فناوری به شکلی تنظیم شوند تا آنها دراین زمینه حرف آخر را نزنند. بگفته وی اروپا نیازمند یک چارچوب روشن و دقیق است که سبب احترام به آزادی بیان شود.
در شرایطی که گوگل و متا از همراهی با این روند آگاهی داده اند، توئیتر نماینده ای به نشست بررسی این مساله در فرانسه نفرستاد که واکنش تند وزیر دادگستری این کشور را به دنبال داشت. وی در این مورد اظهار داشت: هنوز یک صندلی خالی وجود خواهد و در جلوی این صندلی عنوان توئیتر وجود دارد تا نشان دهد آنها اینجا نیستند و پشیمان شوند.
توئیتر در واکنش اعلام نمود که این شرکت به سبب قوانین کووید -۱۹ خود در نشست مذکور شرکت نکرده، اما کاملاً متعهد به همکاری با مقامات اروپایی برای ایمن تر کردن اینترنت است.

1400/11/16
22:57:13
5.0 / 5
1076
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , زمین , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری