مدیركل میراث فرهنگی و گردشگری هرمزگان:

مدرسه جری پولاک به خانه خلاق تبدیل می شود

مدرسه جری پولاک به خانه خلاق تبدیل می شود

تور و گردشگری: مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان اظهار داشت: مدرسه جری پولاک جزیره هرمز تبدیل به خانه خلاق می شود.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، سهراب بناوند اظهار داشت: در جلسه ای که با حضور مجری طرح و با هماهنگی حقوقی اداره کل آموزش وپرورش استان برگزار شد، مقدمات واگذاری بنای مدرسه جری پولاک (شریعتی) تحت عنوان خانه خلاق به بخش خصوصی انجام شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان با اشاره به این که برآورد سرمایه گذاری مبلغ ۷۰ میلیاردریال است، اضافه کرد: «سرمایه گذار برمبنای طرح مرمت تائید شده از طرف این اداره کل مبادرت به مرمت و تجهیز این بنای تاریخی می کند.
او درباب طولانی شدن زمان واگذاری مدرسه جری پولاک (شریعتی) به بخش خصوصی اظهار داشت: طی سال قبل و سال جاری طبق ماده ۲۷، سه بار مراحل واگذاری این بنای تاریخی در سامانه ستاد بارگذاری شد که سرمایه گذاری در آن شرکت نکرد.
بناوند افزود: همین طور ۴ سرمایه گذار جهت راه اندازی رستوران سنتی و مجتمع اقامتی به این اداره کل درخواست دادند که با توجه به این که طرح های ارائه شده آنها خارج از ضوابط عرصه و حریم مصوب این بنای تاریخی بود طرح آنها در شورای فنی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان موردقبول واقع نشد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان با اشاره به این که در واگذاری بنای تاریخی به بخش خصوصی مرمت و احیا با حفظ اصالت اثر یکی از مهم ترین مولفه ها است، اضافه کرد: واگذاری بنای مدرسه جری پولاک (شریعتی) برای ایجاد خانه خلاق باتوجه به طرح ارائه شده، هیچ نوع دخل و تصرفی در بنای مورد اشاره ندارد و بعد از مرمت و احیا از فضای موجود آن استفاده خواهد شد.
او در مورد خانه خلاق اظهار داشت: خانه خلاق بعنوان یک پروژه راهبردی و محوری برای توسعه پایدار در سطح ملی و منطقه ای تعریف و طراحی می شود و این قابلیت را دارد که بتواند برمبنای داشته های فرهنگی و هنری هر منطقه، جمعیت بالایی را جذب خود کند.
بناوند تاکید کرد: بروزرسانی و نوآوری در تولیدات صنایع دستی و هنری، برگزاری دوره های آموزشی صنایع خلاق و گردشگری و ایجاد ظرفیت بازارهای منطقه ای، ملی و بین المللی از مزایای ایجاد خانه های خلاق است.منبع:

1400/12/06
13:08:45
5.0 / 5
992
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ttma تور و گردشگری