عزت الله ضرغامی از بنیاد سینمایی فارابی بازدید کرد

عزت الله ضرغامی از بنیاد سینمایی فارابی بازدید کرد

تور و گردشگری: وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با حضور در بنیاد سینمایی فارابی به بازدید از بخش های مختلف این بنیاد همچون ساختمان تاریخی قوام پرداخت.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، سیدعزت الله ضرغامی در بازدید از بنیاد سینمایی فارابی در جریان مرمت و بازسازی بخش های مختلفی از بافت و بنای تاریخ خانه قوام السلطنه قرار گرفت که توسط بنیاد سینمایی فارابی و تحت نظارت میراث فرهنگی انجام پذیرفته است.
ضرغامی در این بازدید ضمن تشکر از اهتمام بنیاد فارابی در نگهداری اصولی از فضای تاریخی این بنیاد، با یادآوری آثار ماندگار سینمای ایران که در بنیاد سینمایی فارابی تولید شده است به نقش مؤثر این بنیاد در سینمای بعد از انقلاب اشاره نمود.
ضرغامی با تاکید بر نقش سینما در توسعه توریسم و گردشگری از پیشنهاد مدیران فارابی برای ساخت سری آثار داستانی در رابطه با حوزه میراث فرهنگی و گردشگری استقبال کرد.
در این دیدار سید مهدی جوادی مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با ارائه گزارشی از اقدامات این بنیاد در مرمت و نگهداری بخش تاریخی خانه قوام السلطنه مانند درب ها، بخش شرقی و طاق های بیرونی از همکاری خوب اداره کل میراث فرهنگی استان تهران، سازمان زیباسازی شهر تهران و مدیریت موزه آبگینه به خاطر مشارکت در مرمت و بهسازی عمارت تاریخی ساختمان بنیاد (خانه قوام السلطنه) تشکر کرد.
همچنین جوادی با ارائه گزارشی از کارهای بنیاد سینمایی فارابی، آثار سینمایی که تصویرگر و روایت گر شکوه تمدنی ایران زمین باشند را یکی از خلاهای سینمای امروز دانست و با تاکید بر ظرفیت های سینما برای مساعدت با صنعت گردشگری کشور ابراز امیدواری کرد در این دوره با حمایت های مهندس ضرغامی که خود نیز از اهالی و مدیران سینمایی محسوب می شوند، شاهد تولید آثار مشترکی در این عرصه بین بنیاد سینمایی فارابی و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی باشیم.


منبع:

1400/12/16
20:36:17
5.0 / 5
838
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
ttma تور و گردشگری