در یك نشست مطرح شد؛

ایجاد پنج سریال گردشگری

ایجاد پنج سریال گردشگری

تور و گردشگری: رییس مرکز سیمای استانهای صداوسیما از تولید پنج سریال با موضوع گردشگری آگاهی داد.به گزارش تور و گردشگری به نقل از روابط عمومی معاونت امور استانهای سازمان صدا و سیما، نشست مشترک معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با مجموعه مدیران معاونت امور استانها اجرا شد.
در این جلسه علی اصغر شالبافیان معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی با اشاره به لزوم همراهی و کمک رسانه ملی در حوزه اجرای برنامه های مختلف این وزارتخانه اظهار نمود: در این عرصه به ویژه به کمک معاونت امور استانها و شبکه های استانی نیاز داریم.
وی اضافه کرد: صدا و سیما یکی از کلیدی ترین دستگاهها در معرفی صنعت گردشگری است بدین سبب درخواست ما این است که توریسم هم بعنوان یکی از موضوعات اصلی پویش حل مسئله در استانها مورد توجه قرار بگیرد.
معاون وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اعلان اینکه قسمتی از اقتصاد گردشگری در کشور ما مربوط به گردشگری داخلی است اظهار داشت: بر این اساس ستاد خدمات سفر با مدیریت این وزارتخانه تشکیل شده است.
وی هدف از این ستاد را برنامه ریزی برای نظم دهی و سامان بخشی به گردشگری داخلی دانست و اشاره کرد: صدا و سیما خصوصاً شبکه های استانی می توانند از مرحله ایده پردازی تا اجرا و اطلاع رسانی مصوبات و طرح ها مشارکت داشته باشند.
گردشگری اولویت شبکه های استانی
محمد مهدی رحمتی سرپرست معاونت امور استانها در این جلسه با اعلان اینکه موضوع گردشگری در ویترین حوزه های مختلف کاری این معاونت قرار دارد اظهار نمود: این مسئله و اقتصاد برآمده از آن، در اولویت رسانه ملی و شبکه های استانی است.
وی اضافه کرد: پیشنهاد می نماییم این جلسات محدود به نوروز نشود و در طول سال شاهد تعامل و همفکری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با رسانه ملی باشیم.
رحمتی با اعلان اینکه در کنار گردشگری بطور عام باید به سفرهای راهیان نور هم توجه کافی صورت بگیرد عنوان کرد: آماده همکاری در همه مناسبت ها و تعطیلاتی هستیم که منجر به افزایش مسافرت های داخلی می شود.
سرپرست معاونت امور استانهای رسانه ملی اظهار داشت: حجم تولیدات شبکه های استانی که بطور مستقیم و غیر مستقیم به مسئله گردشگری می پردازند بسیار بالاست بطوریکه با این حجم از تولیداتی که از سیمای استانها و شبکه شما پخش می شود نیازی به تولیدات رسانه ای توسط وزارت میراث فرهنگی احساس نمی گردد.
وی با اشاره به موفقیت های چشم گیر مراکز استانی رسانه ملی در کسب عناوین نخست جشنواره های داخلی و خارجی طی سالهای اخیر خصوصاً سال جاری بیان کرد: در زمینه مستند دستاوردهای بسیار خوبی را شاهد می باشیم که می تواند محملی برای توسعه گردشگری و ترویج آن باشد همین طور حوزه شعر و موسیقی مراکز هم ظرفیت دیگری هستند که قابلیت همکاری با وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را در زمینه های مختلف دارند.
تولید ۵ سریال با موضوع گردشگری در مراکز استانی
سید عباس فاطمی رییس مرکز سیمای استانها نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از تولیدات و ظرفیت مراکز استانی برای ترویج گردشگری عنوان کرد: اکنون پنج سریال در استانهای مختلف درحال تولید است که بصورت مستقیم به مسئله گردشگری مربوط می شوند.
وی اضافه کرد: لازم است نگاه ها در زمینه میراث فرهنگی و گردشگری تغییر کند و اگر امکان حمایت مالی کم است در زمینه پشتیبانی از همکاران ما در مراکز حمایت شود تا با معرفی غیرمستقیم امکانات و مناطق توریستی، بتوانیم به گردشگری داخلی رونق بدهیم.


منبع:

1400/12/21
12:16:55
5.0 / 5
833
تگهای خبر: توریست , خدمات , دستگاه , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری