رئیس اتحادیه تكواندو آسیا:

سطح تکواندو ایران پایین آمده است

سطح تکواندو ایران پایین آمده است

رئیس اتحادیه تکواندو آسیا اظهار داشت: سطح کیفی تکواندو ایران یک مقدار پایین آمده است.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، «کی سؤوک لی» رئیس اتحادیه تکواندو آسیا امروز در نشست خبری فدراسیون تکواندو حاضر شد.
لی درباره سطح کیفیت تکواندو ایران اظهار داشت: تکواندو ایران همیشه از نظر فنی خوب بوده است ولی هم اکنون یک مقدار سطح آن پایین آمده است و باید باردیگر تلاش کنند تا به حالت قبل بازگردند.
وی در مورد سطح فنی مسابقات خاطرنشان کرد: سطح مسابقات بالا است ولی برای بالا بردن مدال ها باید تلاش را بیشتر کرد. ایران در حالت عادی یکی از تیم های قدرتمند است ولی در سطح منطقه، ازبکستان مدال می گیرد اما ایران مدال نمی گیرد. جمعیتی که در ایران در تکواندو فعالیت می کند از کشورهای دیگر بیشتر است. پس توقع کسب مدال از ایران باید بالاتر باشد.
لی خاطرنشان کرد: کره جنوبی و چین هم جمعیت زیادی دارند ولی آنها هم نمی توانند مدال بگیرند. آنها به صورت عادی زیاد مدال می گرفتند ولی هم اکنون اینطور نیست. ایران هم به آن سمت می رود. باید بیشتر تلاش کنند.
رئیس اتحادیه تکواندو آسیا تصریح کرد: طبیعت به ما درس می دهد. خورشید همیشه آن بالا نمی ماند و پایین می آید. باید از طبیعت درس بگیریم تا به روند رو به رشد ادامه بدهیم.
لی درباره این که آیا سطح تکواندو ایران می تواند باردیگر به روزهای اوجش بازگردد و برای بازگشت به این نقطه چه نکاتی مهم است؟ اظهار نمود: بازیکن تمرین می کند ولی درست به او یاد نمی دهند که از ضرباتش امتیاز بگیرد. نحوه تمرین دادن یکی از موارد است. همینطور استراتژی یکی از نکاتی است که باید به آن توجه کرد. و این که از ذهنتان استفاده کنید نه فقط از بدن. اگر از ذهن استفاده نکنید موفق نمی شوید.
نایب رئیس اتحادیه جهانی تکواندو اظهار داشت: یکی از نخستین تکواندوکاران در کره جنوبی بودم. از سال ۱۹۶۳ در فستیوال ملی تکواندو کارم را شروع کردم. آن زمان فقط با هوگوها از خودمان محافظت می کردیم. ما آن موقع روی چوب تمرین می کردیم و دسته وزنی وجود نداشت و فقط با هم مبارزه می کردیم. وقتی آنجا مبارزه می کردید فقط می خواستید به نفر روبرو ضربه بزنید. اگر روی زمین می افتاد، صدمه می دید اما پس از آن قوانین جدید آمد. این را گفتم چون همه چیز تغییر می کند و روی یک نقطه نمی ماند. اگر بخواهید فقط به یک نکته نگاه کنید همه چیز را از دست می دهید. برای همین هر روز باید مطالعه را بیشتر کنید تا بیشتر بدانید.
رئیس اتحادیه تکواندو آسیا در پاسخ به این سوال که چرا تیم های شرق آسیا از حضور در مسابقات ایران شرکت نمی کنند ولی این مورد در تورنمنت کیش وجود نداشت؟ تصریح کرد: مشکل اصلی مشکل سیاست است. به علت مشکلات سیاسی بسیاری از کشورها نمی آیند. مثلاً چین و چین تایپه در این مسابقات شرکت نمی کنند. یا کره جنوبی تا چندی قبل اگر یک خارجی در مسابقاتی که ویزا بخواهد شرکت می کرد نمی توانست وارد آمریکا شود. در مسابقات جزیره کیش چون نیازی به ویزا نبود، چین و کره هم آمدند.
لی در مورد این که دو سال پیش در مسابقات جهانی منچستر به نمایندگان ایران ویزا ندادند و راهکار فدراسیون جهانی برای سیاسی نشدن تکواندو چیست؟ اضافه کرد: اتحادیه آسیا و فدراسیون جهانی تمام تلاشش را می کند تا این مشکل حل شود اما این مشکل دولتی به حساب می آید. پس از اتفاقی که سال ۲۰۱۹ رخ داد، تصمیمی در شورایعالی فدراسیون جهانی گرفته شد که هر کشوری که میزبان می شود باید برای همه شرکت کنندگان ویزا صادر کند در غیر اینصورت نمی تواند میزبان بشود. در جلسه قبلی شورا بازهم این عنوان شد. در مسابقات گرند اسلم کشور شرکت کننده باید تضمین بدهد ویزای تمام کشورها صادر می شود.
«آیا با کنار رفتن پولادگر از ریاست فدراسیون تکواندو ایران و حضور هادی ساعی، شاهد حضور تعامل بیشتر اتحادیه آسیا با فدراسیون ایران خواهیم بود؟» لی در پاسخ به این سوال اظهار نمود: وقتی یک فدراسیون عضو یک اتحادیه می شود، جزو خانواده اتحادیه به حساب می آید و فرقی ندارد چه کسی رئیس آن فدراسیون است. اتحادیه آسیا همواره از فدراسیون ها حمایت می کند و ما ذهن و ایده را تغییر نمی دهیم. به شخص نگاه نمی نماییم.
رئیس اتحادیه تکواندو آسیا درباره این که آیا از ایران برای گرفتن کرسی در این اتحادیه حمایت می کند؟ خاطرنشان کرد: حمایت چیزی است که نمی توانیم از یک نفر داشته باشیم. همه چیز بر مبنای قانون و انتخابات است. نمی توانیم اختلاف و تمایزی را قائل بشویم. هم اکنون هم انتخابات برگزار شده و کسانی که کرسی دارند، هستند. نمی دانم در آینده چه اتفاقی می افتد. هر اتفاقی باشد بر مبنای قانون خواهد بود. آقای پولادگر تا سال 2025 نایب رییس اتحادیه آسیا خواهد بود.

1400/12/24
13:29:07
5.0 / 5
899
تگهای خبر: بازی , زمین , كیش , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری