مراد محمدی:

کادر فنی بزرگسالان به مربیان با تجربه نیاز دارد

کادر فنی بزرگسالان به مربیان با تجربه نیاز دارد

چهره عنوان دار کشتی جهان و المپیک اشاره کرد: سال بسیار سختی پیش روی کشتی ایران است و لازم است افرادی با تجربه به کادر فنی تیم ملی اضافه شوند تا در وضعیت سخت کمک حال سرمربی تیم ملی باشند.


سید مراد محمدی در گفتگو با ایسنا، درباره عملکرد کشتی آزاد ایران در سال ۱۴۰۰، اظهار نمود: سال ۱۴۰۰ سال خوبی برای فدراسیون کشتی بود و به غیر از مسابقات جهانی نوجوانان که انتظار بیشتری از ایران می رفت، نتایج خوبی در سایر رده ها بدست آمد. البته من خودم سرمربی تیم نوجوانان بوده ام و می دانم که گاهی اوقات کشتی گیران اشتباهاتی دارند که از دست کادر فنی کاری بر نمی آید.
دارنده مدال های طلای جهان و برنز المپیک، اضافه کرد: در رده بزرگسالان نیز اگر یزدانی در ثانیه های پایانی فینال المپیک، مقابل دیوید تیلور اشتباه نمی کرد، نتایج کشتی آزاد در المپیک قابل دفاع و خوب می شد، البته این اتفاق نیز به سبب اشتباه شخصی این کشتی گیر بود. البته بدن کشتی گیران ما نیز در فرم ایده آل نبود و بچه ها بعد از تمرینات پرفشار چند ماهه خوب ریکاوری نشدند.
وی اشاره کرد: در مسابقات جهانی نروژ، بچه ها خوب ریکاوری شدند و به لحاظ بدنی در وضعیت خیلی خوبی بودند و همین موضوع موجب شد که نتایج خوبی را در رقابت های جهانی نروژ بدست بیاوریم. از طرف دیگر نیز کادر فنی تیم ملی به لحاظ روحی و روانی تیم را به خوبی آماده این رقابت ها کرده بود. باتوجه به نتایج بدست آمده می توان اظهار داشت که در مجموع امسال نتایج خوبی برای کشتی بدست آمد.
محمدی در ادامه در پاسخ به این پرسش که آیا کماکان بعنوان مربی ارشد در تیم ملی کشتی آزاد زیر ۲۳ سال فعالیت دارد یا خیر، اظهار داشت: چند ماهی بود که بعنوان مربی ارشد در تیم ملی امید مشغول به کار شدم، البته خودم مشغله های کاری دارم و برای ادامه کار اذیت می شوم. هنوز برای سال آینده تصمیمی در این زمینه نگرفته ام اما باتوجه به شرایطی که دارم فکر نمی کنم بتوانم دیگر با تیم ملی امید ادامه همکاری بدهم.
مربی ارشد تیم ملی کشتی آزاد امید ایران، با گلایه از این که رده امید جزو اولویت های فدراسیون کشتی نیست، اشاره کرد: بیشتر تمرکز فدراسیون کشتی بر روی تیم های بزرگسالان و جوانان است و تیم امید اصلا دیده نمی گردد. ما در سالی که گذشت اردوهای بسیار کمی داشتیم و چندان توجهی به این تیم نشد. در همه رده ها مسابقات قهرمانی کشور انجام شد اما رده امید تنها رده ای بود که مسابقات کشوری نداشت. مسئولان فدراسیون عنوان کردند که تیم امید به صورتی مختص نفرات جا مانده از سایر رده هاست، در حالی که اینطور نیست و تیم امید نقش مهمی برای پشتوانه سازی تیم بزرگسالان دارد.
ایشان سپس درباره این که سال سختی پیش روی کشتی ایران است، اظهار داشت: کادر فنی تیم ملی هنوز هم می تواند باکیفیت بالاتری باشد. همه بچه ها زحمت می کشند اما می شود نفرات بهتری نیز به کادر فنی بزرگسالان اضافه شوند. البته این مساله از اختیارات سرمربی تیم ملی است و اوست که این اختیار دارد تا با هر کسی که دوست دارد کار کند.
دارنده یک طلا و ۲ برنز جهان، اضافه کرد: به نظر من با توجه به این که کار سختی برای مسابقات پیش رو داریم، لازم است کادر فنی تیم ملی تقویت شود و نفرات با تجربه در کنار بچه ها قرار گیرد. مطمئنا کار خیلی سختی تا المپیک پاریس خواهیم داشت. مسابقات جهانی نروژ شرایط متفاوتی داشت و خود کادر فنی تیم ملی نیز می دانند که مسابقات جهانی امسال و سال بعد که برای کسب سهمیه است اساسا خیلی مشکل تر از نروژ خواهد بود، بنا بر این لازم است نفرات با تجربه ای به کادر فنی اضافه شوند که بتوانند در وضعیت سخت با تجربه ای که دارند به تیم ملی کمک کنند و کمک حال سرمربی تیم ملی باشند.
محمدی در پایان، اظهار داشت: کشتی ایران در آرامش قرار دارد و الان زمان انتقاد از کشتی نیست. باید همه کمک نماییم تا کشتی در همین آرامش به کار خود ادامه بدهد تا ان شاءالله به موفقیت های بیشتری برسد.1400/12/29
12:43:15
5.0 / 5
816
تگهای خبر: زمین , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
ttma تور و گردشگری