معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی اعلام كرد؛

رشد ۴۱ درصدی سفر با خودروی شخصی در نوروز سال جاری

رشد ۴۱ درصدی سفر با خودروی شخصی در نوروز سال جاری

به گزارش تور و گردشگری معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی از رشد ۴۷ درصدی سفرهای ریلی و افزایش ۴۱ درصدی سفرهای جاده ای با وسایل نقلیه شخصی از ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۱ اطلاع داد.به گزارش تور و گردشگری به نقل از وزارت راه و شهرسازی، شهریار افندی زاده در نشست خبری عملکرد ستاد هماهنگی خدمات سفرهای نوروزی که امروز در میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی برگزار شد، با اشاره به این که بیشتر از ۹۰ درصد جابجایی ها از راه جاده انجام می شود، اظهار داشت: برای نوروز ۱۴۰۱ تعداد ۱۴ هزار و ۴۰۰ اتوبوس، ۲۴ هزار و ۳۰۰ مینی بوس و ۳۰ هزار سواری برای حمل و نقل جاده ای در نظر گرفته شده بود.
معاون وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد: از تاریخ ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ تا ۱۳ فروردین ماه ۱۴۰۱ تعداد مسافران جاده ای ۵ میلیون و ۴۳۸ هزار و ۲۳ نفر بود که نسبت به نوروز سال قبل ۱۷ درصد افزایش را نشان میدهد.
وی تعداد مسافران از راه ناوگان حمل و نقل ریلی در این تاریخ را یک میلیون و ۲۸۳ هزار و ۴۸ نفر اعلام نمود و اظهار داشت: این تعداد نسبت به سال قبل رشد ۴۷ درصدی را ثبت کرده است.
افندی زاده تعداد مسافران سفرهای داخلی و خارجی هوایی را ۲ میلیون و ۱۹۵ هزار و ۱۶۶ نفر اعلام نمود که نسبت به سال قبل ۵۴ درصد رشد داشته است.
وی اضافه کرد: در این میان از فرودگاه امام خمینی (ره) با بیشترین تعداد پرواز بین المللی، ۴۱۳ هزار و ۲۲ نفر مسافر جابجا شده که نسبت به زمان مشابه سال قبل ۲۵۴ درصد رشد داشته است.
معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: از راه حمل و نقل دریایی ۵ میلیون و ۸۴۸ هزار و ۳۴ نفر جابجا شدند که ۱۳ درصد نسبت به سال قبل رشد داشت.
افندی زاده با اعلان اینکه بیشترین تردد نوروزی از جاده های کشور در تاریخ ۲۸ اسفند ماه ۱۴۰۰ رخ داده، اظهار داشت: در حوزه سفرهای شخصی جاده ای طی ایام نوروز، ۵۲ میلیون و ۷۷۱ هزار و ۷۴۸ تردد بین استان ها طی این مدت انجام شد که نسبت به نوروز سال قبل ۴۱ درصد رشد داشت.
وی اضافه کرد: همینطور در سفرهای بین استانی ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار وسیله نقلیه جابه جا شدند.
معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی استان ها دارای بیشترین تردد در سفرهای نوروزی ۱۴۰۱ را خوزستان با ۱۶۷ درصد، بوشهر با ۱۰۹ درصد، اصفهان با ۷۸ درصد، خراسان رضوی با ۷۳ درصد، هرمزگان با ۷۱ درصد و تهران و البرز با ۴۹ درصد رشد تردد نسبت به نوروز سال قبل اعلام نمود و اظهار داشت: آزادراه ها و محورهای شمالی و جنوبی بیشترین تردد را در نوروز ۱۴۰۱ ثبت کردند.
افندی زاده با اشاره به این که بیشترین تلفات سفرها در حمل و نقل جاده ای رخ داده، اظهار داشت: آمارهای دقیق تر از راه پزشکی قانونی اعلام می شود اما آمار تلفات در صحنه اعلام شده به صورت کلی کاهشی بوده است.


منبع:

1401/01/16
20:25:08
5.0 / 5
776
تگهای خبر: خدمات , خودرو , سفر , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری