الهه منصوریان:

طلای بازی های آسیایی را می خواهم

طلای بازی های آسیایی را می خواهم

به گزارش تور و گردشگری ملی پوش ساندای زنان ایران اظهار داشت: هدفم کسب مدال طلای بازی های آسیایی است تا کارنامه مدال هایم را تکمیل کنم.الهه منصوریان در گفت و گو با ایسنا، درباره شرایط تیم ملی ووشو زنان که خودرا برای بازی های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو آماده می کند، توضیح داد: همانطورکه می دانید، نبود مسابقات در دو سال قبل ورزشکاران را به شدت از نظر روحی اذیت کرد. خود من در چین تمرینات و مسابقات را پشت سر گذاشتم اما عمر ورزشکار هم محدود است. برای این دو سال برنامه ریزی هایی داشتیم تا برخی مدال ها را به دست آوریم، اما برنامه ها بهم ریخت.

او افزود: در این دو سال شرایط برای ووشو مشکل تر از رشته های دیگر بود، چونکه رشته ما المپیکی نیست. به نظرم الان وظیفه فدراسیون برای بازگرداندن روحیه ورزشکاران خود سنگین تر است. فدراسیون باید با برنامه ریزی رقابت های تدارکاتی خوب شرایط را بهتر کند. ما هر سال کمبود مسابقات تدارکاتی داریم و این مسئله اذیت کننده است. اگر هم مقرر است اردو یا مسابقه تدارکاتی داشته باشیم، باید با چینی ها مبارزه نماییم چونکه تنها حریف اصلی ما در بازی های آسیایی چینی ها هستند. من فعلا برنامه تدارکاتی برای تیم ملی ندیده ام، البته زمان هم زیاد است.

سانداکار تیم ملی زنان ایران درباره خبرهای ورودش به بازِ های MMA نیز توضیح داد: دیر یا زود وارد این مسابقات خواهم شد و این هدف مهمی در زندگی من است. اما برای این کار ابتدا باید جای خالی مدال طلای بازی های آسیایی را در کارنامه خودم پر کنم. وظیفه من کسب موفقیت برای تیم ملی است اما هر ورزشکاری از یک جایی به بعد باید به زندگی و آینده شخصی خودش بپردازد. من الان نیز در مسابقات حرفه ای کشور چین شرکت می کنم و اگر بازی های آسیایی نبود از همین الان به سراغ MMA می رفتم.

دارنده نقره بازی های آسیایی درباره شرایط فدراسیون ووشو با ریاست امیر صدیقی نیز توضیح داد: آقای صدیقی زمانی آمد که شرایط بخاطر کرونا کار خیلی مشکل بود و شاید آنطور که باید نتوانست برنامه های خودرا پیاده کند. علی نژاد مدیر بسیار توانمندی بود که شخص خود من احترام زیادی برای او قائل هستم، او قبل از بازی های آسیایی همیشه تدارکات و هزینه خوبی برای تیم های ملی می کرد که امیدوار هستم آقای صدیقی نیز این کار را کند.

او افزود: البته باید اشاره کنم که او نیز به خوبی توانست شریط را کنترل کنند و فدراسیون وضعیت خوبی دارد. البته تاکید می کنم که تیم ملی نیازمند مسابقات تدارکاتی است و باید فکری به حال این مساله شود.

منصوریان در پایان، راجع به وضعیت تیم های ملی ووشو زنان با هدایت سرمربیان ایرانی نیز توضیح داد: این برای نخستین بار است که ما بدون مربی خارجی عازم بازی های آسیایی خواهیم شد اما بدون شک توانمندی مربیان داخلی قابل ستایش است. شاید در ادوار گذشته مربیان چینی ما هنگام تقابل ووشوکاران ایرانی و چینی ته دلشان دوست داشتند نماینده کشورشان برنده شود اما ایرانیها اساسا دوست دارند ما پیروز شویم. البته تاکید می کنم که ما از مربیان چینی هیچ مورد بد یا مشکوکی در سالیان گذشته ندیدیم. ضمن این که حالا تجربه ما نیز بالا رفته و کمک کننده خواهد بود.

انتهای یاممنبع:

1401/01/20
11:48:30
5.0 / 5
824
تگهای خبر: بازی , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری