زوار:

انتظار داشتم برنامه هایم در کمیته فنی تکواندو ارزیابی فنی شود

انتظار داشتم برنامه هایم در کمیته فنی تکواندو ارزیابی فنی شود

گزینه هدایت تیم ملی تکواندو اظهار داشت: انتظارم این بود که برنامه هایم در کمیته فنی فدراسیون تکواندو، به صورت فنی ارزیابی شود.


محمدرضا زائرین در گفتگو با ایسنا، درباره فرایند انتخاب سرمربی تیم ملی تکواندو، اظهار نمود: با عنایت به درخواست استاد لشکری دبیر فدراسیون تکواندو و همینطور مدیر فنی تیم های ملی آقای دکتر اصغر رحیمی، بعنوان یکی از گزینه های سرمربیگری تیم ملی امید و بزرگسالان، برای عرضه برنامه سالانه تا بازیهای آسیایی چین به کمیته فنی فدراسیون تکواندو دعوت شدم.

‎وی اضافه کرد: پس از حضور در کمیته فنی فدراسیون تکواندو، بعضی از اعضای این کمیته، خواهان توضیحات بیشتر در مورد برنامه های بنده شدند. بعد از توضیحات مقدماتی و تشریح نکات کلی و هم عرضه بخشی از سابقه طولانی و مستمر خود در تیم های ملی مختلف ( نوجوانان- المپیک جوانان - بزرگسالان و المپیک نظامیان جهان سیزم)، اعلام کردم با عنایت به شناخت کامل از ظرفیت و پتانسیل رده سنی مهم و آینده ساز تکواندو کشور در رده های نوجوانان و جوانان با بیش از۲۴ سال تجربه و معرفی پدیده و استعدادهای درخشان به تکواندوی کشور ترجیح می دهم در این مقطع زمانی خاص با تیم های ملی امید، جوانان و نوجوانان همکاری داشته باشم تا بتوانم زمینه را برای پشتوانه سازی در تیم ملی بزرگسالان در تمام اوزان فراهم کنم.
گزینه سرمربیگری تیم ملی تکواندو، تصریح کرد: به نظر می رسید که برنامه های بنده مورد تایید کمیته فنی قرار گرفته بود، چون که هیچ گونه ابهام، ایراد و سوال فنی در مورد موارد عرضه شده مطرح نشد و تنها دو سوال کلی در مورد کمک مربیان مد نظر بنده و علل ناکامی تکواندوی کشورمان در المپیک توکیو عنوان شد که من هم توضیحات فنی خودم را عرضه دادم.
سرمربی سابق تیم های رده های پایه ایران، تصریح کرد: البته پیش از این علل و نظراتم را به صورت مکتوب به کمیته بررسی شکست تیم ملی تکواندو در فدراسیون قبلی عرضه کرده بودم. همینطور اعلام کردم که در پیوست برنامه های عرضه شده فعلی، جواب کامل این پرسش به صورت دقیق ذکر شده و پیشنهادات کاملا شفافی جهت برون رفت از شرایط فعلی شرح داده شده است.
زائرین خاطرنشان کرد: بنده ضمن احترام به تصمیم کمیته فنی جدید در فدراسیون تکواندو، این انتظار را داشتم که برنامه های من از منظر فنی مورد بررسی و ارزیابی قرار می گرفت تا نقاط ضعف و قوت برنامه پیشنهادی از جانب اعضای کمیته مشخص شود.
وی درباره انتخاب مقانلو بعنوان سرمربی تیم ملی اظهار داشت: به نظر می آید برنامه سرمربیان انتخاب شده تیم های ملی توانسته نظر اعضای کمیته فنی را جلب کرده و در این مقطع به این نفرات اعتماد شده است. امیدوارم در این مقطع حساس با عنایت به رویدادهای پیش رو، کادر فنی انتخابی بتواند پاسخ این اعتماد را با کسب نتایج مطلوب بدهد چون که انتظار جامعه تکواندو با عنایت به ظرفیت و پتانسیل موجود و نفرات جوان و آینده داری که در تمامی اوزان هشت گانه وجود دارند، بالاست. قاطعانه معتقدم با عنایت به شناختی که از تکواندوکاران مستعد و مشاهده عملکرد فنی آنان در رویدادهای مختلف دارم، بدون شک هم اکنون در هر وزن حداقل سه ورزشکار جوان و با آتیه و جویای نام وجود دارند که می توانند دست کادر فنی را برای رسیدن به ترکیب ایده آل و کسب نتایج مطلوب در مسابقات مهم باز نگه دارد.

زائرین درباره راهکار برون رفت تکواندو از وضعیت فعلی، تصریح کرد: برای برون رفت از شرایط فعلی و دور اندیشی به منظور حضور پرقدرت در مسابقات جهانی و المپیک پاریس، احتیاج به پوست اندازی و اعتماد به نیروهای جوانتر بیشتر از پیش احساس می شود. هماهنگی و تعامل بین تیم های ملی بزرگسالان و امید و تیم ملی نوجوانان با تیم ملی امید مسیر روشنی را برای تکواندوی ایران ترسیم خواهد نمود. قطعا حضور بازیکنان زیر ۲۱ سال در مسابقات گرندپری در کره جنوبی می تواند شرایط حضور تعداد بیشتری از ورزشکاران ما را در مسابقات گرندپری فراهم آورد. افزایش امکانات و تجهیزات استاندارد برای تمرین و مسابقه هم از ضروریات تیم های ملی تکواندو است.
مربی با سابقه تکواندوی ایران، اضافه کرد: جسارت استفاده از نیروهای جوان تر در بدنه تیم های ملی می تواند مسیر موفقیت و اعتلای تکواندوی ایران برای رسیدن به سکوهای موفقیت را هموارتر کند. همینطور شرکت در تورنمنت های معتبر و تشکیل اردوهای مشترک برای تیم های ملی و حضور و برگزاری کمپ های تمرینی در داخل و خارج از کشور هم می تواند در جهت شناخت نقاط ضعف و قوت بازیکنان و بالابردن اعتماد به نفس آنان در رویدادهای بزرگ کمک زیادی داشته باشد.
او در آخر اظهار داشت: بنده هم ضمن تبریک به منتخبین کمیته فنی، اساتید محترم مقانلو و بسحاق و سلطانی و آرزوی موفقیت و سربلندی برای تیم های ملی ایران در رویدادهای آتی، جا دارد از زحمات و تلاشهای کادر فنی قبلی بخصوص اساتید گرانقدر عسگری، خانلرخانی و کمرانی که در شرایط سخت و کرونایی تمام تلاش خویش را بکار گرفتند و راه را برای حضور تکواندوکاران نوجوان و جوان در اردوها و مسابقات باز کردند قدردانی کنم و امیدوارم تجارب این عزیزان در جایگاه های مختلف به رشد و ارتقاء تکواندوی ایران کمک نماید.
منبع:

1401/01/28
22:31:44
5.0 / 5
772
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری