توسط رایزنی فرهنگی ایران در روسیه ؛

فصلنامه ایران به زبان روسی منتشر گردید

فصلنامه ایران به زبان روسی منتشر گردید

فصلنامه ایران به زبان روسی در نخستین شماره به معرفی جاذبه های تاریخی، فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران پرداخت و در کشور روسیه توزیع و منتشر گردید.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، نخستین شماره فصلنامه «ایران» با سردبیری مسعود احمدوند و نویسندگان روسی زبان در حالی توسط رایزنی فرهنگی ایران در فدراسیون روسیه منتشر گردید که در آن به مطالبی همچون معرفی جاذبه های گردشگری، تاریخی، فرهنگی، غذا و صنایع دستی ۶ شهر از جمله، شیراز، تبریز، کیش اصفهان، مشهد پرداخته شده است. تصویری از فردوسی روی صفحه نخست این شماره از فصلنامه درج شده که نشان از اهمیت ویژه نخستین شماره به شهر مشهد مشاهیر آن و شهر طوس دار به ویژه آنکه در صفحات ابتدایی، ابیاتی از شاهنامه نیز درج شده است. معرفی خوراک مشهور هر شهر، مراکز خرید، تاریخچه، موقعیت جغرافیایی، راههای دسترسی به آنها، صنایع دستی، هنرمندان و میراثی که هر شهر با آن بیشتر شناخته می شود، بخش عمده ای از مطالب این فصلنامه در باب معرفی ایران و جاذبه هایش است.
این فصلنامه با همکاری بخش خصوصی ایرانی و فعال در روسیه در ۵ هزار نسخه تهیه و در مراکز دانشگاهی آژانس های گردشگری و مراکز ایرانشناسی و آموزش زبان و ادبیات فارسی توزیع شده است. همین طور در کنار هر مطلب ۳۴ QR کد قرار داده شده تا در رابطه با هر مطلب ویدئو و موسیقی نیز قابل نمایش و پخش باشد.

1401/02/05
20:32:28
5.0 / 5
735
تگهای خبر: آموزش , تاریخی , جاذبه , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
ttma تور و گردشگری