وزیر میراث فرهنگی خبرداد؛

تخصیص اعتبار ویژه برای سامان دهی و احیای رصدخانه خواجه نصیر مراغه

تخصیص اعتبار ویژه برای سامان دهی و احیای رصدخانه خواجه نصیر مراغه

تور و گردشگری: وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی رصدخانه خواجه نصیر طوسی را هویت علمی و تاریخی کهن شهر مراغه عنوان نمود و از تخصیص اعتبار ویژه برای سامان دهی و احیای این رصدخانه آگاهی داد.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، روز جمعه ۱۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، عزت الله ضرغامی به مناسبت روز ملی مراغه با حضور در این کهن شهر، از رصدخانه خواجه نصیر طوسی بازدید کرد.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در این بازدید با تاکید به این که رصدخانه خواجه نصیر طوسی، هویت علمی و تاریخی کهن شهر مراغه است، افزود: رصدخانه مراغه گواهی همیشه زنده بر هویت تاریخی کهن شهر مراغه است، باتوجه به وجود ظرفیت های بیشمار تاریخی و علمی در این شهر، می بایست با همکاری همه جانبه دستگاه های دولتی و خصوصی، اقدامات لازم برای حراست از این گنجینه های باارزش صورت گیرد.
وی در ادامه به اختصاص اعتبار ویژه برای ساماندهی و احیا رصدخانه مراغه اشاره نمود و اظهار داشت: باتوجه به نیاز ضروری این مجموعه به ساماندهی و فراهم سازی زیرساخت های لازم برای ارائه خدمات به گردشگران، اعتباری ویژه در این راستا اختصاص خواهم داد تا این روند تسریع یابد.

او اضافه کرد: این سایت تاریخی باید منعکس کننده هویت تاریخی و فرهنگی مراغه باشد، پس در کنار فضاسازی لازم برای ارائه خدمات در سطح بین المللی، می بایست محصولات بومی و سنتی نیز در این فضا ارائه شود.
ضرغامی گفت: معرفی محتوایی درست از رصدخانه از دیگر اهداف این وزارت است که در کنار اهداف عمرانی بصورت جدی پیش خواهیم برد.
کلنگ زنی راه اندازی طرح اوحدیه مراغه
امروز همین طور کلنگ راه اندازی طرح اوحدیه مراغه طی مراسمی همزمان با رویداد روز مراغه با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به زمین زده شد.
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این مراسم اظهار داشت: وزارت میراث فرهنگی از طرح های توسعه گردشگری در شهرهای تاریخی حمایت می کند.
عزت الله ضرغامی اضافه کرد: اجرای طرح اوحدیه حرکتی مناسب برای گسترش زیرساخت های گردشگری و احیای آثار تاریخی در مراغه بعنوان یکی از شهرهای تاریخی است.


منبع:

1401/02/17
20:28:21
5.0 / 5
855
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری