دبیركل اتحادیه اكو:

ساری2022 پیوند بین شهرهای کشورهای عضو اکو را تقویت می کند

ساری2022 پیوند بین شهرهای کشورهای عضو اکو را تقویت می کند

به گزارش تور و گردشگری دبیرکل سازمان همکاریهای اقتصادی اکو اظهار داشت: رویداد بین المللی ساری۲۰۲۲ پیوند بین شهرهای کشورهای عضو اکو را تقویت می کند و می تواند به گسترش هر چه بیشتر روابط بخصوص در حوزه گردشگری بین این کشورها کمک نماید.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایرنا، خسرو ناظری بعد از ورود به مازندران جهت شرکت در مراسم افتتاحیه رویداد بین المللی ساری۲۰۲۲ در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ایران جایگاه خاصی در گردشگری دارد، اظهار نمود: ایران کشوری بی نظیر از نظر آثار تاریخی و طبیعت ناتکرار و زیبایی هاست و برگزاری این رویداد می تواند جاذبه های ایران را به گردشگران کشورهای منطقه بیشتر معرفی نماید.
وی اضافه کرد: فردا در ساری برنامه مفصلی خواهیم داشت و رویداد مهمی در مرکز مازندران رخ می دهد. اعلام ساری بعنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو در سال ۲۰۲۲ بعد از شهر دوشنبه که سال گذشته این عنوان را داشت، فرصت مناسبی برای معرفی ظرفیت های این استان به کشورهای منطقه است و پیوند مستقیم بین شهرهای کشورهای عضو اکو را نشان داده است.
دبیرکل اتحادیه اقتصادی اکو تصریح کرد: فردا به جز برنامه افتتاحیه ساری۲۰۲۲، در ساری جلسه دوره ای شورای نمایندگان دائم کشورهای عضو اکو را برپا خواهیم کرد. در این نشست مسائل مهم همکاری و همگرایی اقتصادی بررسی خواهد شد که برای همکاری بیشتر در منطقه اکو اثرگذار می باشد.
ناظری اضافه کرد: از استاندار مازندران و مسؤلان این استان بابت پذیرایی گرم شان و تدارک دیدن مقدمات سفر تشکر می کنم.
استاندار مازندران هم در مراسم استقبال از میهمانان افتتاحیه به خبرنگاران اظهار داشت: فلسفه تشکیل سازمان اکو فعالیت اقتصادی ۱۰ کشور است که در این سال ها گام های خوبی هم در این حوزه برداشته شد. در این اجلاس هم برنامه داریم فرصت و ظرفیت های مازندران در حوزه گردشگری و اقتصادی را با برنامه های متنوع معرفی نماییم.
سید محمود حسینی پور اضافه کرد: امیدواریم این اجلاس شروع خوبی برای برقراری ارتباط با کشورهای عضو اکو باشد. با عنایت به اینکه با بعضی از این کشورها هم مرز هستیم، ظرفیت و موقعیت مناسبی در زمینه های تجاری و گردشگری با این کشورها داریم و در همین راستا هم مذاکراتی در این اجلاس صورت خواهد گرفت.
مراسم افتتاحیه رویداد بین المللی ساری۲۰۲۲ مقرر است فردا سه شنبه با حضور سفرای ۹ کشور عضو سازمان همکاریهای اقتصادی اکو و مدیران این سازمان بین المللی و وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در هتل بادله ساری برگزار گردد.
مهمانان خارجی افتتاحیه رویداد بین المللی ساری۲۰۲۲ مقرر است طی روزهای ۲۰، ۲۱ و ۲۲ اردیبهشت با حضور مسؤلان سازمان همکاریهای اقتصادی اکو بازدیدهایی از زیرساخت های اقتصادی و ظرفیت های گردشگری مازندران داشته باشند.منبع:

1401/02/20
12:28:24
5.0 / 5
895
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری