پلاک جدید گردشگری برای خودرو ها به زودی رونمایی می شود

پلاک جدید گردشگری برای خودرو ها به زودی رونمایی می شود

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: با هدف ترویج سفرهای زمینی برای توریستهای داخلی و خارجی مقرر است به زودی از پلاک جدید گردشگری برای خودرو های شخصی و کمپرها رونمایی شود.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایرنا، سید عزت الله ضرغامی در حاشیه مراسم افتتاحیه رویداد بین المللی ساری۲۰۲۲ در گفت و گو با خبرنگاران اضافه کرد: یکی از اولویت های ما در حوزه گردشگری ترویج سفرهای خارجی زمینی بین توریستهای داخلی و خارجی است که در این راه اقدامات گوناگونی هم انجام داده ایم.
وی توضیح داد: ما در ایران به تقویت کمپرها بعنوان یکی از ظرفیت های جذب توریست خارجی توجه ویژه ای داریم. در کشور هم تلاش می نماییم که کمپرها را در راه حرفه ای فعالیت هدایت می نماییم.
این مسئول تصریح کرد: ایرانیان در حوزه کمپرها و خودرو های کاروان گردشگری سلیقه بسیار خوبی به خرج داده اند. از تعداد زیادی از این کمپرها بازدید کردم و معتقدم واقعا در سطح جهانی هستند. حتی بعضی از کمپرهای ایرانی در سفری که به کشورهای دیگر داشتند سفارش طراحی و تولید کمپر گرفتند.
وزیر گردشگری تصریح کرد: رایزنی هایی با برخی کشورهای همسایه برای تسهیل سفرهای زمینی بین کشورهای منطقه انجام شد. برای نمونه با همتای تاجیک مذاکره کردم. آنها هم بسیار علاقمند به گردشگری زمینی هستند.
وی اضافه کرد: یکی از اقداماتی که برای رونق این سفرها و جذب توریست خارجی تدارک دیده شد، طرح پلاک جدید گردشگری ایران است که بابت آن فردا در وزارت میراث فرهنگی با راهنمایی و رانندگی و هیئت اتومبیلرانی نشستی داریم که در آن برای پلاک های جدید طراحی شده ویژه گردشگری تصمیم گیری می شود.
وزیر گردشگری تصریح کرد: هدف این است که مردم با این پلاک ها به سادگی بتوانند سفر کنند و توریستهای خارجی هم با خودرو های شخصی سفر آسان تری به ایران داشته باشند.
ضرغامی اظهار داشت: اقدام دیگری که به مناسبت جام جهانی قطر و برای جذب گردشگران جام جهانی انجام شد مجانی شدن صدور ویزا برای ورود به ایران در روزهای جام جهانی است. هدف این است توریست پرشور و پرهیجان که به منطقه می آید به ایران هم سفر کند. از طرفی امکان سهل شدن استفاده گردشگران جام جهانی از همه نقاط کشور بخصوص شهرهای تاریخی فراهم گشته است.
وی اظهار داشت: البته برخی ها تصور می کنند تنها هدف ما برای جذب مسافران جام جهانی جزیره کیش است. هرچند به کیش نگاه مان ویژه است. اما پروازهای مختلف با حل مسئله ویزا در محل برای رفتن به شهرهای مختلف مثل شیراز، کرمان، اصفهان و مشهد و حتی سفرهای زمینی به مناطق دیگر مانند مازندران فراهم گشته است.
وزیر میراث فرهنگی تصریح کرد: طراحی و صدور پلاک جدید، تقویت کمپرها و مجانی کردن صدور ویزا برای جذب مسافران جام جهانی در راه رونق گردشگری هستند.

1401/02/20
23:30:49
5.0 / 5
818
تگهای خبر: تاریخی , توریست , خودرو , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
ttma تور و گردشگری