شالبافیان عنوان كرد؛

اعلام شرایط صدور ویزا برای شرکت کنندگان جام جهانی 2022 به ایران

اعلام شرایط صدور ویزا برای شرکت کنندگان جام جهانی 2022 به ایران

به گزارش تور و گردشگری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی اظهار داشت: شرایط صدور روادید برای شرکت کنندگان در جام جهانی فوتبال 2022 در کشور قطر جهت سفر به جمهوری اسلامی ایران از طرف وزارت امور خارجه اعلام گردید.به گزارش تور و گردشگری به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، علی اصغر شالبافیان با اشاره به این خبر اظهار داشت: شرایط صدور روادید برای شرکت کنندگان در جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ در کشور قطر جهت سفر به جمهوری اسلامی ایران از طرف وزارت امور خارجه بمنظور اطلاع رسانی نهادهای ذیربط و آگاهی بخشی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، فعالین گردشگری، شرکت های حمل و نقل، خطوط هوایی و نیز اتباع خارجی متقاضی شرکت در رویداد یاد شده و تارنمای نمایندگی و هر جامعه هدفی که زمینه سفر آنان به کشور وجود دارد، اعلام شده است.
او اضافه کرد: در دستورالعمل مذکور آمده است: اتباع کشورهایی که تیم های فوتبال آنان موفق به صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر شده است، می توانند درخواست روادید یک دفعه ورود، دوبار ورود و گوناگون با مدت اعتبار دوماهه و مدت اقامت ۲۰ روز (رایگان) کنند. شرایط این بخش ثبت درخواست روادید جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اعلام شده است.
شالبافیان با اشاره به این که اتباع کلیه کشورها (به غیر از برخی از کشورها که در بندهای "و" و "ز" آمده است) در صورت ارائه بلیط از مبدا دوحه می توانند درخواست روادید یک دفعه ورود، دوبار ورود و گوناگون با مدت اعتبار دوماهه و مدت اقامت ۲۰ روز (رایگان) اقدام نمایند، اظهار داشت: ثبت درخواست روادید جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و درج تصویر بلیط در سامانه (در محل در نظر گرفته شده) همچون شرایط این بند مطرح گردیده است.
به گفته شالبافیان در بند ج این دستورالعمل آمده است: اتباع کلیه کشورها (به غیر از برخی از کشورها که در بندهای "و" و "ز" آمده است) در صورت ارائه نامه از وزارت ورزش کشور متوقف فیه خود در خصوص گواهی شرکت فرد، متقاضی می تواند روادید یک دفعه ورود، دوبار ورود و گوناگون با مدت اعتبار دوماهه و مدت اقامت ۲۰ روز (رایگان) درخواست کنند. این در حالیست که شرایط تحقق این امر با دو ضابطه ثبت درخواست روادید جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و نیز درج تصویر گواهی از وزارت ورزش کشور خود در سامانه (در محل در نظر گرفته شده) مورد تأیید است.
شالبافیان افزود: طبق بند د، دستورالعمل لغو روادید در صورت ارائه یادداشت رسمی توسط وزارت خارجه کشور متوقف فیه خود و یا نمایندگی های سیاسی و کنسولی خارجی در ایران در خصوص اعلام شرکت فرد یا افراد، متقاضی می توانند روادید گوناگون با مدت اعتبار دوماهه با مدت ۲۰ روز (رایگان) کنند. این در حالیست که شرایط تحقق این مساله ثبت درخواست روادید جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و نیز درج تصویر یادداشت رسمی به زبان های فارسی و زبان مدنظر کشور خود در سامانه (در محل در نظر گرفته شده) اعلام شده است.
بنا بگفته معاون گردشگری همین طور در بند ه دستورالعمل مذکور اتباع کشورهایی که بوسیله عبور (ترانزیت) تمایل به شرکت در جام جهانی قطر را دارند با ارائه مدارک لازم (در سامانه روادید) می توانند روادید گوناگون با مدت اعتبار دو ماهه با مدت ۲۰ روز (رایگان) دریافت نمایند. همین طور منطبق بر بند و، اتباع کشورهای افغانستان، پاکستان، هندوستان، بنگلادش، سومالی، کلمبیا، اردن و سریلانکا از این تسهیلات مستثنی بوده و تابع شرایط روادید جهانگردی خواهند بود.
در بند ز، اتباع کشورهای آمریکا، انگلستان و کانادا از این تسهیلات مستثنی بوده و روند گرفتن روادید این اتباع بوسیله درخواست قبلی و انجام بررسی های لازم در این خصوص خواهد بود.


منبع:

1401/03/12
23:50:32
5.0 / 5
665
تگهای خبر: خدمات , زمین , سفر , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری