بازدید وزیر گردشگری و آثار باستانی عراق از موزه ملی ایران

بازدید وزیر گردشگری و آثار باستانی عراق از موزه ملی ایران

حسن ناظم وزیر فرهنگ، گردشگری و آثار باستانی عراق در رأس هیئتی از موزه ملی ایران بازدید نمود.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از روابط عمومی موزه ملی ایران، هیئت عراقی با همراهی محمدعلی کیانی مدیرکل همکاریهای فرهنگی و امور ایرانی ها خارج از کشور از این موزه بازدید کردند و مورد استقبال جبرئیل نوکنده رئیس کل موزه ملی ایران قرار گرفتند.
این دیدار از بخش تاریخی موزه ایران باستان شروع شد و توضیحات عرضه شده توسط فیروزه سپیدنامه مدیر این موزه مورد توجه میهمانان قرار گرفت.
جلوه های مشترک فرهنگی دو کشور صاحب پیشینه کهن ایران و عراق در موزه ایران باستان همچون آثار تاریخی و فرهنگی به جای مانده از دوران هخامنشیان، توجه وزیر فرهنگ، گردشگری و آثار باستانی عراق را به دنبال داشت.

حسن ناظم در انتها بازدید از موزه ملی ایران در محل نمایشگاه «لمس تاریخ» ویژه نابینایان حاضر شد و با لمس نمونه های ساخته شده از آثار تاریخی و فرهنگی، این نمایشگاه ویژه را بسیار تحسین برانگیز خواند.
در ادامه موزه دیرینه شناسی و هنر دوران اسلامی ایران با حضور کرم میرزایی رئیس این موزه، میزبان هیئت عراقی بود و در این بخش هم نسخه های قرآنی مورد توجه حسن ناظم قرار گرفت.
در آخر این بازدید، رئیس کل موزه ملی ایران، مجموعه ای از انتشارات موزه ملی را به رسم یادبود به وزیر فرهنگ، گردشگری و آثار باستانی عراق اهدا کرد.


منبع:

1401/03/25
08:46:14
5.0 / 5
373
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
ttma تور و گردشگری