استاندار خراسان رضوی:

جذب سرمایه گذار مردمی در حوزه زیارت برای کاشمر پیگیری می شود

جذب سرمایه گذار مردمی در حوزه زیارت برای کاشمر پیگیری می شود

به گزارش تور و گردشگری کاشمر ـ استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: جذب سرمایه گذار مردمی در حوزه گردشگری زیارت برای کاشمر را پیگیری می نماییم.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، یعقوبعلی نظری شامگاه جمعه در برنامه پایانی سفر به کاشمر در جمع خبرنگاران بر پیگیری و شتاب بخشی جهت جذب سرمایه گذاری مردمی و بخش خصوصی در جهت توسعه گردشگری زیارت برای این شهرستان تاکید و اظهار نمود: اشکالات در ارتباط با قطعه اول جاده کاشمر به شادمهر واصلاح پل های زیرگذر و سهولت دسترسی اهالی روستاهای اطراف در این راه را بمحض رسیدن به مرکز استان به مسؤلان مربوطه ابلاغ می نماییم که در جهت رفع اشکالات قطعه اول این محور بزودی اقدام نمایند.
استاندار خراسان رضوی در زمینه زیرساخت های گردشگری منطقه اظهار داشت: آمادگی داریم سرمایه گذاران با عنایت به ظرفیت زیارتی و گردشگری که در منطقه فراهم هست ترغیب به سرمایه گذاری شوند و ما هم زمینه سرمایه گذاری مردمی و بخش خصوصی را فراهم نماییم.
وی اظهار داشت: در این سفر موضوعات و مشکلات مختلف ی از نظر اجرایی از جانب فعالان اقتصادی و فرهنگی شهرستان عنوان شد که برای همه آنها در برنامه های استانی و پروژه های در ارتباط با سفر ریاست جمهوری و پروژه های ملی تصمیماتی و زمینه اجرایی شدن آها را فراهم می نماییم.
نظری بیان نمود: اهم آنها جاده شادمهر به بردسکن است که مورد تاکید مردم منطقه قرار دارد وقطعه اول آن در ارتباط با سه راهی شادمهر تا کاشمر بخشی از آن اجرا شده و امیدواریم کل پروژه مسیر تا هفته دولت سال ۱۴۰۲ به بهره برداری برسد.
استاندار خراسان رضوی ضمن اشاره به اهمیت مبحث مسکن اظهار داشت: در جهت اجرای طرح نهضت ملی مسکن زمین را مورد تأیید نهایی قرار دادیم و تایک ماه آینده عملیات اجرایی حدود دو تا سه هزار ظرفیت مسکن بنا به نیاز شروع می شود.
وی در حوزه مشکلات اقتصادی شهرستان اظهار داشت: شهرک صنعتی کاشمر بامشکل برق و تصفیه مواجه می باشد که برای رفع هر دو این مشکلات تصمیم گیری هایی شد.
نظری ضمن ابراز امیدواری اضافه کرد: با برنامه ریزی و مصوبات این سفر قسمتی از مشکلات این شهرستان در بخش شهری و روستایی حل شود.
استاندار خراسان رضوی ضمن اشاره به ضرورت توجه به روستاها اضافه کرد: در بخش روستایی هم در ۱۴ روستا طرح هادی بازبینی خواهد شد و تعداد ۵ روستا راه روستایی آن بهسازی می شود.
وی ضمن اشاره به طرح هدفمندی یارانه ها اضافه کرد: چهارقلم کالا که مشول یارانه بودند با اجرای طرح مردمی سازی یارانه از این شرایط خارج شد که طبیعی است در تغییر وضعیت برخی مشکلات به وجود می آید و امیدواریم در طول زمان به تعادل برسیم.
نظری بامداد جمعه به کاشمر سفر کرد؛ بازدید پروژه دو بانده شدن مسیر شادمهر به کاشمر، حضور در گلزار شهدای زیارتگاه شهید مدرس و بازدید از موزه زیارتگاه، نشست با تشکلهای مردمی، انقلابی، فرهنگی و اجتماعی و فعالان اقتصادی، دیدار با مردم، حضور در نمازجمعه ریال بازدید از بلوک زایمانی بیمارستان حضرت ابالفضل کاشمر، حضور در منزل خانواده های شهیدان عاصمی و زاده اکبر و همینطور دیدار با دو خانواده زیر پوشش بهزیستی و کمیته امداد در روستای تربقان و بازدید از کارخانه روغن فرایند خراسان و نشست خبری از برنامه های سفر یک روزه استاندار به این شهرستان بود.
در این سفر معاونان استاندار و برخی از مدیران کل دستگاههای اجرایی استان حضور داشتند که در نشست هایی در چارچوب میزخدمت و دیدار مردمی به بررسی مشکلات آنها پرداختند.


منبع:

1401/03/28
23:20:49
5.0 / 5
743
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
ttma تور و گردشگری