مدیر كل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی:

تسریع در اجرای عملیات مرمتی سرای عزیزالله اف در اولویت قرار دارد

تسریع در اجرای عملیات مرمتی سرای عزیزالله اف در اولویت قرار دارد

مشهد ـ مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی اظهار داشت: تسریع در اجرای عملیات مرمتی سرای عزیزالله اف در اولویت قرار دارد.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، جواد موسوی ظهر یکشنبه در جلسه شورای فنی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی که با موضوع ارائه طرح مرمتی سرای عزیزالله اف توسط مشاور این بنای تاریخی، برگزار شد، اظهار نمود: به اقدامات اجرائی مرمت سرعت داده و عملیات مرمتی بصورت تمام وقت و بدون وقفه در این بنا ادامه داشته باشد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی به اهمیت حفظ و احیای این اثر تاریخی برای وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اشاره و اشاره کرد: وزیر در مسافرت به مشهد نخستین مکانی را که بازدید کرد، همین سرای عزیزالله اف بود، چون حفظ و احیای این اثر تاریخی مورد تاکید وزیر است.
وی با اشاره به گزارش مشاور از لطمه های وارد شده به این بنای تاریخی تصریح کرد: گستره لطمه ها به بناهای تاریخی در بافت اطراف حر فراتر از یک ساختمان است و بارگذاری انجام شده در محدوده منطقه ثامن بر ابنیه تاریخی این بافت تأثیرگذار بوده است.
موسوی با اشاره به شرایط فعلی این اثر تاریخی و لطمه های وارد شده اظهار داشت: باتوجه به رانش هایی که در بنا به وجود آمده است، برای ایمنی و پیش گیری از لطمه به شهروندان اقدامات حفاظتی بصورت اضطراری صورت گیرد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی با قدردانی از همکاری دستگاه قضائی، شورای اسلامی شهر، شهرداری مشهد و کسبه و بهره برداران این مجموعه اظهار نمود: تعامل خوبی برای اجرای عملیات مرمتی، حفظ و احیای این اثر تاریخی شکل گرفته و امیدوار هستم تا اختتام این عملیات نیز این انسجام ادامه داشته باشد.

1401/04/13
10:26:50
5.0 / 5
716
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری