در نشست معاون گردشگری با هیات روس مطرح شد؛

پیگیری لغو روادید ایران و روسیه از طرف دو کشور

پیگیری لغو روادید ایران و روسیه از طرف دو کشور

به گزارش تور و گردشگری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی در دیدار با هیاتی از کشور روسیه بر پیگیری دو کشور درباب لغو ویزای گروهی اصرار کرد و اظهار داشت: درخواست عملیاتی شدن لغو روادید را پیگیری می نماییم.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، نشست معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با برخی از مسئولان روسیه با هدف توسعه و رونق گردشگری اجرا شد. علی اصغر شالبافیان معاون گردشگری کشور به همراه برخی از مدیران و کارشناسان این معاونت در دیدار با یوگنی کوزلوف معاون اول دفتر شهردار و رییس کمیته گردشگری مسکو، مسلم بایتازیف (وزیر گردشگری جمهوری چچن)، تاتیانا شارشاویستکایا (معاون رییس کمیته گردشگری مسکو)، اورهان رضایف (رئیس پروژه های کمیته گردشگری مسکو)، سرگئی باراتف (معاون روابط بین الملل دپارتمان اقتصاد خارجی و روابط بین الملل مسکو) و نیکیتنکو پتر وابسته فرهنگی، دبیر سوم سفارت روسیه در ایران درباره مهم ترین موضوعات در رابطه با حوزه گردشگری ایران و روسیه گفت و گو کردند. تشریح وضع موجود گردشگری دو کشور و چشم انداز همکاریهای مشترک، ضرورت افزایش ورود گردشگران به هر دو کشور، تاکید بر اجرائی کردن سند برنامه اقدام مشترک، لغو روادید گروهی گردشگران دو کشور، اهمیت تنوع ظرفیت های گردشگری در ایران همچون جاذبه های فراوان تاریخی، سیاحتی، سلامت و… از مهم ترین مطالبی بود که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
همچنین اعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای هماهنگی بین بخش خصوصی گردشگری ایران، مسکو و چچن برای برگزاری نشست مجازی بی تو بی، برگزاری هفته های فرهنگی بین شهرهای ایران و شهرهای روسیه و چچن، اعلام آمادگی دو کشور برای همکاری درباب تشریک تجربیات گردشگری درباب جاذبه های گردشگری بصورت دیجیتال، پلت فرم و…، اعلام آمادگی درباب برگزاری تورهای آشناسازی از شهرهای اصفهان، کاشان، شیراز و…، امضای تفاهم نامه های گردشگری و فرهنگی مشترک، دعوت برای حضور در نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران در بهمن ماه سال جاری بمنظور تعامل با بخش خصوصی گردشگری جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه و اعلام آمادگی ایران برای برگزاری دومین نشست کمیته فنی مشترک دو کشور درباره اجرائی شدن سند برنامه اقدام مشترک لغو روادید گروهی گردشگران از مهم ترین مصوبات این جلسه بود.

در این جلسه، شالبافیان معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی اظهار داشت: برای عملیاتی کردن همکاری ها گروهی از بخش خصوصی ایران و مسکو و چچن می توانند جلسات رو در رو را برگزار کنند. از جانب ایران مدیرکل گردشگری خارجی این گروه از فعالان بخش خصوصی را معرفی می کند. رایزن فرهنگی ما نیز می تواند ارتباط بین آژانس های ایرانی و روسی را برقرار کند. درباره اضافه شدن تعداد پروازها نیز درخواست این هیأت را بصورت شفاهی به سازمان هواپیمایی منتقل می نماییم. پیشنهاد برگزاری هفته های فرهنگی بین شهرهای ایران و روسیه خوب است و از آن استقبال می نماییم.
وی اضافه کرد: درباره همکاری هایی مثل تشریک تجربیات گردشگری بصورت دیجیتال در زمینه پلت فرم ها و نظایر آن و نشان دادن تبلیغات VR کمک های لازم انجام می شود. مرتبط شدن دو بخش گردشگری ایران و روسیه شاید زمینه ساز خیلی از توفیقاتی است که در آینده به وجود می آید به ویژه جوانان زیادی که در ایران به این حوزه وارد شده اند و حتما در روسیه هم هست.
وی با دعوت از این هیأت جهت شرکت در نمایشگاه گردشگری بهمن ماه ایران اظهار داشت: در این نمایشگاه امکان معرفی کشور روسیه را دارید و می توانید با بخش خصوصی ایران نیز مذاکره کنید. همین طور درخواست عملیاتی شدن لغو روادید را پیگیری می نماییم البته پیگیری شما هم در اجرائی شدن آن می تواند کمک کننده باشد.
شالبافیان بیان کرد: از آبان ماه سال قبل که صدور مجدد روادید گردشگری در دستور کار دولت قرار گرفت تورهای آشناسازی مختلفی را از کشور روسیه میزبانی کردیم. آخرین مورد در دو هفته گذشته بود که ۱۹ مدیر و کارشناس آژانس های مسافرتی روسیه شهرهای تهران اصفهان شیراز و کاشان را بازدید نمودند. تنوع جاذبه های گردشگری همچون جاذبه های تاریخی و فرهنگی و طبیعی و اقلیم متفاوتی که در سراسر ایران است این جذابیت را برای گردشگران روس فراهم نموده است. در بعضی از حوزه ها مثل گردشگری سلامت نیز به ویژه در سال گشته شاهد مراجعه بیماران روس بوده ایم. بازار گردشگری حلال نیز مورد توجه گردشگران مسلمان هست. به نظرم اگر معرفی خوبی از ظرفیت های گردشگری ایران در روسیه صورت گیرد در این مقطع ایران می تواند میزبان گردشگران روس باشد. سرمایه گذاران روس به ویژه در زمینه اقامت و سایر تأسیسات گردشگری می توانند در ایران سرمایه گزاری نموده و از بازار گردشگری ایران بهره مند شوند. ما فرصت های سرمایه گذاری زیادی را شناسایی کرده ایم که در اختیارتان قرار داده می شود کارهای متنوع گردشگری به ویژه سرمایه گذاری در مناطق کویری و جنگلی و آبی فرصت های خوبی است که امکان ورود سرمایه گذاران روس را فراهم می آورد.


منبع:

1401/04/14
10:42:51
5.0 / 5
723
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری