ابلاغ مراتب ثبت ملی ۷ میراث فرهنگی به استاندار هرمزگان

ابلاغ مراتب ثبت ملی ۷ میراث فرهنگی به استاندار هرمزگان

تور و گردشگری: معاون میراث فرهنگی کشور در نامه ای مراتب ثبت ملی چهار میراث فرهنگی ناملموس و یک میراث در لیست گزارش اقدامات پاسدارانه را به استاندار هرمزگان ابلاغ نمود.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، قائم مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی کشور در نامه ای مراتب ثبت ملی چهار میراث فرهنگی ناملموس و یک میراث در لیست گزارش اقدامات پاسدارانه را به استاندار هرمزگان ابلاغ نمود. در نامه علی دارابی قائم مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی کشور به مهدی دوستی استاندار هرمزگان آمده است: در اجرای مواد ۱۱ و ۱۲ از قانون الحاق جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون حراست از میراث فرهنگی ناملموس مصوب سال ۱۳۸۴ مجلس شورای اسلامی و مواد ۲ و ۳ آیین نامه اجرایی قانون مذکور مصوب ۱۳۸۷ هیئت محترم وزیران و همینطور آیین نامه مشارکت در پاسداری از میراث فرهنگی ناملموس شهرها و روستا مصوب ۱۴۰۰ هیئت محترم وزیران، مراتب ثبت عناصر به شرح زیر، در لیست ملی میراث فرهنگی ناملموس ایران اعلام می شود. هرگونه اقدام که باعث حراست و پاسداری این میراث شود، مورد تاکید است. لیست معرف
مهارت تهیه ترشی بندری (منطقه ای به پیشنهاد خوزستان) به شماره ۲۵۵۹ در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۲۴، مهارت سنتی تهیه سوراغ، سس ماهی به شماره ۲۶۵۲ در تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۱۷، مهارت ساخت عروسک داربید به شماره ۲۶۵۳ در تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۱۷، مهارت ساخت لنگر سنگی به شماره ۲۶۵۴ در تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۱۷، لیست گزارش اقدامات پاسدارانه اقدامات پاسدارانه برای دانش سنتی دریانوردی و لنج سازی به شماره ۱ در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۲۴. همینطور پیش از این علی اصغر مونسان وزیر سابق میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نامه مشابه دیگر به استاندار وقت هرمزگان میراث فرهنگی ناملموس هنر ساخت اشترگلی (اشتروکو) به شماره ۲۰۵۱، مهارت سوند بافی به شماره ۲۰۵۲ و «مهارت ساخت قایق شاشک به شماره ۲۰۵۳ در تاریخ ۱۳۹۸/۱۰/۹ در لیست ملی میراث فرهنگی ناملموس به ثبت رسیده است، ابلاغ کرده بود.


منبع:

1401/04/17
20:09:12
5.0 / 5
661
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ttma تور و گردشگری