معاون وزیر گردشگری كشور:

گردشگری آبی آبادان و خرمشهر احتیاج به حمایت بیشتر دارد

گردشگری آبی آبادان و خرمشهر احتیاج به حمایت بیشتر دارد

به گزارش تور و گردشگری معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی و گردشگری با تکیه بر ضرورت پشتیبانی از گردشگری آبی آبادان و خرمشهر از پیگیری برای تسهیل و رونق فعالیتهای مرتبط در این منطقه اطلاع داد.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، علی اصغر شالبافیان عصر امروز پنجشنبه در حاشیه بازدید و نشست مشترک با مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر بیان نمود: ظرفیت های گردشگری در آبادان و خرمشهر یکی از ظرفیت های مهم گردشگری در خوزستان است و در بازدید از حوزه های گردشگری آبادان و خرمشهر حوزه گردشگری آبی یکی از مهم ترین حوزه ها احصا شد.
معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی و گردشگری با اشاره به اینکه حوزه گردشگری آبی آبادان و خرمشهر احتیاج به پیگیری دارد از اعطای تسهیلات لازم برای ساخت و یا واردات شناورهای تفریحی بعنوان یکی از مهم ترین اقدام در این خصوص اشاره نمود.
وی افزود: ایجاد هماهنگی بین دستگاههای مختلف برای صدور مجوزهای مختلف گردشگری آبی، مبحث دیگری است که به پیگیری در این عرصه نیاز دارد که تسهیل فعالیت شناورها تفریحی، راه اندازی تفریحات آبی و کسب و کارهای در رابطه با رستوران های آبی و دریایی همچون این موارد است.
شالبافیان در ادامه ایجاد هماهنگی بیشتر میان دستگاه ها را لازمه تحقق این هدف دانست و اظهار داشت: هماهنگی بیشتر میان دستگاه ها بخصوص همکاری سازمان منطقه آزاد اروند با دستگاههای ذیربط در این خصوص لازم است که بدین منظور مقرر شده تا کارگروهی به صورت مشخص موانع فعال کردن گردشگری خرمشهر و آبادان فعال شود.
معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی و گردشگری اضافه کرد: در این کارگروه موانع موجود بررسی و نتایج انعکاس داده می شود تا بتوان از ظرفیت های این شهرستان ها استفاده حداکثری کرده و زمینه اشتغال جوانان را در این منطقه فراهم نمود.
ورود توریستهای خارجی با خودروی شخصی
معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی و گردشگری از رایزنی برای تسهیل ورود توریستهای خارجی با خودروی شخصی اطلاع داد و اظهار نمود: موانع تسهیل ورود گردشگران با وسیله نقلیه خود احصا شده اما هنوز تصمیم گیری در این خصوص انجام نگرفته است.
وی با تکیه بر این که اجرایی شدن این طرح با موانع گوناگونی مواجه می باشد، اظهار داشت: برخی موانع رفع شده اما به خاطر تعدد موضوعات در این عرصه امید است که در ماههای آینده موافقت بقیه دستگاه هم دریافت شود تا ورود گردشگران از کشورهای همجوار با خودرو شخصی پس از بررسی ابعاد مختلف و انجام کار کارشناسی، امکان پذیر شود.

1401/04/26
10:30:17
5.0 / 5
659
تگهای خبر: توریست , خودرو , دستگاه , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
ttma تور و گردشگری