رایزن فرهنگی ایران در اسپانیا مطرح كرد؛

کوشش برای برقراری ارتباط میان هنرمندان اسپانیا و ایران

کوشش برای برقراری ارتباط میان هنرمندان اسپانیا و ایران

به گزارش تور و گردشگری رایزن فرهنگی ایران در اسپانیا اظهار داشت: رایزنان فرهنگی در نظر دارند زمینه ارتباط هنرمندان ایران و کشورهای دیگر را برقرار کرده و محصولات آنها را در بازارهای بین المللی ارایه کنند.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، محمدمهدی احمدی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا به همراه محسن توسلی معاون فرهنگی اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی امروز از نمایشگاه صنایع دستی طلاکوبی در ساختمان مرکزی این وزارتخانه بازدید نمود.
محمدمهدی احمدی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا در بازدید از این نمایشگاه اظهار داشت: یکی از وظایف رایزن های فرهنگی در عرصه بین المللی، ایجاد زمینه مناسب برای معرفی آثار هنری ایرانیان و صنایع دستی برای خارج از کشور است.
او اضافه کرد: این نوع نمایشگاهی که امروز دیدم، نمونه ای از توانمندی هنری هنرمندان کشورمان است که می تواند در خارج از کشور توانمندی های صنایع دستی و بنیه غنی هنر ایران را در عرصه بین المللی معرفی نماید و این مساله زمینه ای برای برقراری ارتباط منطقی خواهد شد، ضمن این که اقتصاد فرهنگ تامین می شود و بهتر می توانیم از این محصولات هنری، فرهنگی و صنایع دستی در عرصه بین المللی استفاده نمائیم.
احمدی اشاره کرد: سازمان فرهنگ و ارتباطات و من به عنوان رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا به دنبال این هستیم تا زمینه ارتباطی بین هنرمندان اسپانیا و کشورمان برقرار نماییم تا بتوانیم این محصولات هنری را در بازارهای بین الملل ارائه نماییم.
رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا اظهار داشت: امیدوار هستم با ارتباط تنگاتنگی که در عرصه بین المللی با کشورهای مختلف همچون اسپانیا برقرار می شود، بتوانیم توانمندی های کشورمان را معرفی نماییم.
نمایشگاه عَلم مشبک طلاکوب روز یکشنبه ۹ مرداد ۱۴۰۱ در محل ساختمان مرکزی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی راه اندازی شد.
در این نمایشگاه ۱۱۰ قلم از آثار طلاکوبی همچون عَلم مشبک طلا و نقره کوب، جاقرآنی طلاکوب، قلمدان های نقره کوب و مشبک، آثاری از کبوترهای طلاکوب و فیروزه کوب از این هنرمند صنایع دستی به معرض نمایش گذاشته شده است.


منبع:

1401/05/13
12:32:12
5.0 / 5
790
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری