گواهینامه بین المللی بدون رجوع حضوری صادر می شود

گواهینامه بین المللی بدون رجوع حضوری صادر می شود

مدیرعامل كانون جهان گردی و اتومبیل رانی اظهار داشت: برای پیشگیری از شیوع ویروس كرونا، با ایجاد تسهیلات مختلف و در كم ترین زمان و بدون رجوع حضوری صدور سند مالكیت، گواهینامه و اسنادی كه امكان صادر شدن آنها وجود داشت، از راه سایت كانون صورت می گیرد.


حسین اربابی در ارتباط با صدور اسناد بین المللی بیان نمود: این تصور به اشتباه وجود دارد که برای صدور این مدارک احتیاج به بازگشایی مرزهاست. در این زمان با تسهیلات مختلفی که فراهم گردید در کم ترین زمان و بدون رجوع حضوری صدور سند مالکیت، گواهینامه و اسنادی که امکان صادر شدن آنها وجود داشت، از راه سایت کانون صورت گرفت. به دنبال توسعه و افزایش ناوگان امدادخودرو و تسهیل استفاده مردم از این امکانات هستیم. در همین راستا کارت های طلایی، نقره ای، برنز و الماس یک ساله صادر کردیم که هر کدام خدمات مختلفی را با شرایط و قیمت مناسبی عرضه می دهند.
او با اشاره به اینکه امدادخودرو بعنوان بزرگ ترین ناوگان امدادی کشور در ۲۴ ساعت شبانه روز در حال خدمات رسانی است، اضافه کرد: ما با شیوع بیماری کووید ۱۹ که منجر به تعطیلی ناوگان حمل و نقل عمومی و استفاده بیشتر مردم از اتومبیل های شخصی شد، خدمت رسانی امدادخودرو را بیشتر و بهینه کردیم و در تمام نقاط کشور این خدمات در اسرع وقت عرضه کرده شد.
برقراری نشاط اجتماعی و سلامت روان با برگزاری رالی تورها
مدیرعامل کانون جهان گردی و اتومبیل رانی درباره برگزاری مسابقات رالی با عنایت به شرایط کنونی عنوان کرد: در این زمان تمام تلاش خویش را برای اقناع فضای حاکم بر ستاد کرونا به کار گرفتیم که مردم با رعایت شیوه نامه بهداشتی و با کمترین خطر از فضای گردشگری حاکم بر رالی تور استفاده کنند و یک رالی موتور هم اواخر خرداد برگزار کردیم. چنین اقداماتی می تواند به برگرداندن نشاط اجتماعی و سلامت روان مردم کمک نماید.
او با تاکید بر اینکه در کنار سلامت جسم، روان هم اهمیت ویژه ای دارد، اضافه کرد: باید در حوزه گردشگری با کرونا کنار بیاییم و فعالیت حوزه هایی که خطری برای سلامت مردم ندارد را از سر بگیریم.
برنامه ریزی برای برگزاری رالی با ۲۰۰ شرکت کننده
اربابی یکی از رشته هایی را که به صورت انفرادی انجام می شود رالی تور عنوان نمود و اظهار داشت: برنامه ریزی هایی برای برگزاری یک مسابقه رالی با ۲۰۰ اتومبیل انجام دادیم و آمادگی لازم را در این خصوص داریم. منتظریم این فضای پرالتهاب آرام بگیرد و شرایط مساعد برای برگزاری فراهم گردد.
او آغاز رالی های بین المللی را وابسته به متغیرهای فراوانی دانست و اظهار داشت: این موارد از عهده ما خارج است و باید ببینیم وضعیت چگونه خواهد شد؛ البته وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در فکر به کارگیری تمهیداتی برای ورود توریست خارجی است.
اربابی بهترین اقدام صورت گرفته در حوزه گردشگری را در این دوران، رونمایی از هتل کپسولی ها دانست و اضافه کرد: در اماکن مختلف و اکوکمپ ها در حال بررسی زیرساخت ها و شناسایی فضاهایی هستیم که امکان مستقر کردن این هتل های کپسولی وجود داشته باشد. استقرار در فرودگاه ها مراحل پایانی را پشت سر می گذارد و هم اکنون پیگیر مستقر کردن این هتل ها در بیمارستان ها هستیم.
اربابی در مورد پیشرفت بومی سازی هتل های کپسولی عنوان کرد: واقعیت این است که نمونه هایی توسط شرکت های دانش بنیان ساخته شده است، اما این نمونه ها با آنچه ما عرضه کردیم و مدنظرمان است تفاوت هایی دارد. درخواست کرده ایم این ایرادات را اصلاح کنند تا نهایتاً به تولید داخلی دست پیدا نماییم.
امکان واردات هتل های کپسولی وجود دارد؟
مدیرعامل کانون جهان گردی و اتومبیل رانی درباره امکان واردات هتل های کپسولی، اظهار داشت: این مدل از هتل ها نیاز بازار ایران است که باید عملیاتی شود و بخش خصوصی برای آن اهتمام دارد. در صورتیکه تولید داخلی صورت بگیرد مسلماً اولویت با متخصصان داخلی است؛ اما پایلوت های داخلی کاملاً یک کار ذهنی بدون در نظر گرفتن فضا و شرایط مسافر ساخته شده اند.
قیمت ها ۳۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان برآورد شده که البته بستگی به آپشن ها و خدمات متفاوت دارد.
او به برنامه ریزی و آماده شدن سه طرح برای توسعه بازار گردشگری کشور اشاره نمود و اضافه کرد: بر خلاف همیشه که به فکر توسعه زیرساخت ها بودیم، در کوشش برای تحریک بازار به سمت تأسیسات گردشگری هستیم و در ایام آتی درباره این طرح ها اطلاع رسانی کاملی خواهد شد. در وزارتخانه تلاش خوبی برای تشویق مردم به سمت استفاده از تأسیسات رسمی گردشگری شکل گرفته که با اجرایی شدن این طرح ها، شاهد خروجی خوبی در این راه خواهیم بود.


1399/05/06
13:22:08
5.0 / 5
2184
تگهای خبر: تخصص , توریست , خدمات , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری