معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی:

خراسان بخش مهمی از سرزمین ایران فرهنگی را شامل می شود

خراسان بخش مهمی از سرزمین ایران فرهنگی را شامل می شود

به گزارش تور و گردشگری، مشهد ـ معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: خراسان، بخش مهمی از ایران فرهنگی است و همه وجوه و جلوه های، فرهنگی، هنری و صنایع دستی را در خراسان مشاهده می نماییم.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، علی دارابی در جلسه با مدیران اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی اظهار نمود: ۶ پیشران توسعه در سازمان برنامه و بودجه نوشته اند که گردشگری جزو سه پیشران اول توسعه کشور است، این مورد اهمیت و جایگاه این وزارت خانه را نشان داده است.
معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به تغییر جایگاه و نقش میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در سیاست های کلی نظام و برنامه هفتم توسعه کشور اشاره نمود و اضافه کرد: چالش های زیاری پیش رو داشتیم که برطرف شده یا درحال برطرف شدن است، با برنامه ها و اقدامات پیش رو تحول آفرینی و تغییرات اساسی را شاهد خواهیم بود.
وی خاطرنشان کرد: کمبودهایی اساسا وجود دارد که به آنها واقف هستیم اما برای رفع این مشکلات به صورت زیربنایی تلاش می نماییم.
دارابی هم چنین ضمن اشاره به برنامه های وزارت در حوزه روابط عمومی، اطلاع رسانی و بخصوص تولید محتوا اظهار داشت: رسانه برای ما مبحث مهمی است و بنابراین تلویزیون اینترنتی را راه اندازی کردیم و در صدد توسعه ارتباطات و اطلاعات حوزه های سه گانه در رسانه های مختلف هستیم.
معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه ما در حوزه روابط عمومی و رسانه نیازمند توسعه هستیم، اضافه کرد: راه اندازی شبکه مسائل وزارت خانه درحال پیگیری است و یکی از بحث های جدی ما روابط عمومی است.
وی هم چنین در رابطه با طرح ملی میهمان امام رضا (ع) خاطرنشان کرد: خراسان رضوی محور اصلی این طرح است و لازم است که این استان سهم ویژه ای در این طرح داشته باشد.
دارابی ضمن اشاره به جایگاه خراسان رضوی در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: خراسان رضوی متفاوت با دیگر استانهای کشور است و موضوعات این استان با عنایت به بعد ملی که دارد به صورت ویژه رسیدگی خواهد شد.
معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: جلسه ای ویژه مسائل استان خراسان رضوی برگزار می شود و موانع و مشکلات درون وزارت خانه ای بررسی خواهد شد، هم چنین موضوعات و چالش های با دیگر دستگاه ها هم با هماهنگی و همکاری طرفین برطرف خواهد شد.
ساختار اداری اداره کل و پایگاه های میراث فرهنگی نیازمند بازبینی است
هم چنین سیدجواد موسوی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی اظهار نمود: ساختار اداری اداره کل و پایگاه های میراث فرهنگی نیازمند بازبینی است، شرایط نیروی انسانی طی سالهای اخیر بگونه ای پیش رفته است که حالا با برخی کمبودها مواجه ایم.
هم چنین معاونان و مدیران اداره کل گزارشی از عملکرد حوزه کاری خود عرضه و چالش ها، مشکلات و پیشنهادات خویش را مطرح نمودند.


منبع:

1401/06/12
18:31:57
5.0 / 5
633
تگهای خبر: اینترنت , دستگاه , زمین , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری