۷۸ شیء تاریخی در شهرستان رامشیر خوزستان کشف شد

۷۸ شیء تاریخی در شهرستان رامشیر خوزستان کشف شد

به گزارش تور و گردشگری، فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان، از کشف و ضبط ۷۸ شیء تاریخی هنگام بازرسی از یک منزل در رامشیر اطلاع داد.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان، سرهنگ رامین مکناوی اضافه کرد: در تماس رئیس پلیس آگاهی شهرستان رامشیر در خصوص کشف تعدادی شیء تاریخی در این شهرستان، این مورد در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: این اشیاء شامل ۶۲ عدد سکه و تعدادی شیء فلزی سنگی هستند که در این خصوص صورت جلسه ای تنظیم و اشیای مکشوفه به منظور سیر مراحل و کارشناسی ( تشخیص اصل یا بدل بودن) تحویل گرفته شدند که بعد از اعلام نظر کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی خوزستان، برخی از این اشیاء، تاریخی و تعدادی دیگر تقلبی تشخیص داده شد.
فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی خوزستان اظهار داشت: الان این مورد به منظور شناسایی متهمان دیگر از طریق مراجع قضایی در حال رسیدگی است.
وی بیان نمود: برپایه ماده ۵۶۲ قانون مجازات اسلامی، هرگونه حفاری و کاوش بدون مجوز به قصد به دست آوردن اموال تاریخی و فرهنگی ممنوع می باشد و متهمان به ۶ ماه تا یک سال حبس محکوم می شوند و اشیای مکشوفه به نفع وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و آلات و ادوات حفاری به نفع دولت ضبط می شود.
به گزارش تور و گردشگری به نقل از خبرگزاری ایرنا رامشیر در جنوب شرق اهواز واقع است. این شهرستان دارای چهار اثر ثبت ملی شده شامل مضیف میر عبداله بزرگ(قرون متاخر اسلامی)، تل رضوان(تاریخی)، تپه مرزه(اشکانی -الیمایی)، و محوطه آبشار ابولفلوس (اشکانی - الیمایی) است.

1401/06/15
11:02:32
5.0 / 5
640
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری