معاون وزیر راه خبر داد؛

افزایش ظرفیت سفرهای هوایی اربعین به ۳۰۰ هزار نفر

افزایش ظرفیت سفرهای هوایی اربعین به ۳۰۰ هزار نفر

به گزارش تور و گردشگری، معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: پیشبینی های ما بر مبنای ظرفیت فرودگاه های امام خمینی (ره) و نجف اینست که تا ۳۰۰ هزار نفر هوایی به عتبات مشرف شوند.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، شهریار افندی زاده معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی و رئیس کمیته حمل و نقل ستاد مرکزی اربعین شب گذشته دوشنبه ۱۴ شهریور در برنامه تلویزیونی «در مسیر حسین» اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی در ۲ بخش فعالیتهای خویش را در این چند ماه دنبال کرد؛ یکی بحث زیرساخت ها بود که بر این اساس تمام محورهای مواصلاتی به پایانه های مرزی و خود این پایانه ها ارتقا یافت و بهسازی شد و وزارت راه نزدیک به ۱، ۴۰۰ میلیارد تومان در این بخش هزینه کرد.
وی افزود: مبحث دیگر بحث حمل و نقل است؛ اتفاقات چند روز اخیر نشان داد که پیشبینی ها درست بوده و نزدیک به ۵ میلیون نفر می روند و ۵ میلیون برمی گردند. علاوه بر این نمی دانیم که هر روز چند نفر می روند و همین مبحث کار ما را سخت می کند. ظرفیت ما در بخش ریلی و هوایی محدود است؛ شبکه ریلی ما به سمت اهواز و کرمانشاه یک خطه است و در مورد بخش هوایی هم به علت محدودیت هایی که در فرودگاه نجف و بغداد وجود دارد، پیشبینی ۲۰۰ هزار جابه جایی را داریم که می تواند تا ۳۰۰ هزار نفر هم افزایش پیدا کند. ازاین رو بخش اصلی حمل و نقل، ظرفیت جاده ای است.
امکان تردد جاده ای زائرین پاکستانی اربعین فراهم شد
افندی زاده در رابطه با مشکلاتی که برای زائرین پاکستانی به وجود آمده بود، اظهار داشت: در ابتدا قرار بود که این زائرین از راه جاده ها وارد شوند، اما پس از مدتی قرار شد که فقط از راه شبکه هوایی بیایند، این مورد تا روز گذشته در هاله ای از ابهام بود و امروز مشخص شد که امکان ورود از راه جاده ها هم وجود دارد. با این وجود به دنبال حل مشکل این زائرین هستیم.
نرخ بلیت اتوبوس های اربعین اعلام گردید / ‬ کرایه برگشت زائرین اربعین، نصف قیمت بلیت روزهای عادی شد!
وی به طرح تشویقی برای زائرانی که زودتر برمی گردند اشاره نمود و اظهار داشت: یک کار تشویقی انجام دادیم و گفتیم تا ۲۳ شهریورماه هر زائری که از پایانه های مرزی ۶ گانه به سمت داخل کشور بیاید، نه تنها مشمول آن ۷۵ درصد افزایش قبلی نمی گردد بلکه قیمت آن به ۵۰ درصد قیمت مصوب قبلی خواهد بود. برای مثال، حالا قیمت بلیت تهران به مهران برای اتوبوس های ۴۵ نفره، ۲۴۵ هزار تومان است که با ۷۵ درصد افزایش محاسبه شده است، قیمت بلیت برگشت نه تنها آن ۷۵ درصد افزایش را ندارد و به عددی حدود ۱۶۰ هزار تومان می رسد، بلکه به قیمت نصف آن یعنی ۸۰ هزار تومان به فروش می رسد.
افزایش ظرفیت پروازها به عراق
افندی زاده از افزایش ۵۰ درصدی ظرفیت هوایی اطلاع داد و اظهار داشت: سازمان هواپیمایی فروش بلیت از راه نمایندگی و دفاتر را ممنوع کرده است، چون که بحث های چارتری به وجود می آمد. شرکتهای هواپیمایی فقط می توانند از راه وب سایت خود بلیت بفروشند و یا این که این کار به صورت حضوری صورت گیرد. ما تلاش کردیم مجوز تعداد پروازها را افزایش بدهیم و الان تعداد پروازها به ۱.۵ برابر تعداد عادی رسیده است. ظرفیت ما در هفته حدود ۱۲۰ پرواز بود و الان به ۱۸۰ پرواز رسیده است.
۹۰ درصد زائرین هوایی علاقه مندند به نجف بروند و ۱۰ درصد بغداد که این نسبت باید تغییر کند
وی افزود: البته قرار شده است که رئیس سازمان هواپیمایی امروز به کشور عراق برود تا ظرفیت بیشتری بگیریم. با این وجود، عمده محدودیت ها به علت محدودیت ما در فرودگاه نجف است. همانطور که می دانید ۹۰ درصد زائرین دوست دارند که به نجف بروند و ۱۰ درصد به بغداد می روند. این نسبت باید کمی تغییر کند. اگر بتوانیم نسبت ها را تغییر بدهیم می توانیم ظرفیت بیشتری داشته باشیم.

1401/06/16
10:44:14
5.0 / 5
419
تگهای خبر: سایت , سفر , نمایندگی , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
ttma تور و گردشگری