مدیركل ارشاد فارس:

برگزاری هفته های فرهنگی مشترک با سایر کشورها در دستور کار است

برگزاری هفته های فرهنگی مشترک با سایر کشورها در دستور کار است

به گزارش تور و گردشگری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با بیان اینکه برگزاری هفته های فرهنگی را در دستور کار قرار داده ایم، اظهار داشت: هفته فرهنگی ایران در شهر دمشق پایتخت سوریه ششم مهرماه ۱۴۰۱ شروع می شود، ۱۱ مهرماه هم سرآغاز هفته فرهنگی تاجیکستان در شیراز و هفتم آبان هم شروع هفته فرهنگی شیراز در دوشنبه تاجیکستان است.


حمیدرضا قانعی روز دوشنبه در گفتگو با ایرنا اظهار نمود: روز جمعه هجدهم شهریورماه وزیر فرهنگ کشور سوریه در سفری که به دعوت رسمی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران صورت گرفت با تعدادی از همراهان به شهر شیراز سفر کرد و در این سفر دو روزه که به منظور آشنایی با ظرفیت های فرهنگی، هنری و گردشگری شهر شیراز و استان فارس طراحی شده بود، رئیس امور سینمایی کشور سوریه، معاون بین الملل وزیر و رئیس امور اجتماعی این کشور، خانم لبانه مشوح وزیر فرهنگ کشور سوریه را همراهی می کردند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افزود: مطابق برنامه ریزی انجام شده بعد از استقبال رسمی از هیات سوری نمایندگی از وزیر فرهنگ و مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری فارس به نمایندگی از استاندار در فرودگاه شهید دستغیب شیراز سفر به صورت رسمی شروع شد.


قانعی افزود: بازدید و زیارت حرم مطهر حضرت شاهچراغ ضد السلام و حرم مطهر حضرت علی ابن حمزه، حافظیه، سعدیه، مسجد نصیرالملک، باغ ارم، نارنجستان قوام، سرای مشیر، تخت جمشید و نقش رستم همچون برنامه های پیشبینی شده در این سفر بود.
وی بیان داشت: همینطور دیدار هیأت سوری با استاندار فارس و معاون گردشگری و زیارت ایشان در محل استانداری فارس و با حضور رایزن فرهنگی ایران در سوریه و مدیرکل همکاریهای فرهنگی و امور ایرانی ها خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی شکل گرفت.


مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در مورد اهداف این سفر اظهار داشت: سطح ارتباطات فرهنگی دو کشور ایران و سوریه به واسطه قرابت مردمان و وجود اشتراکات مختلف فرهنگی از دیرباز زمینه همکاریهای مختلف بوده است، اما سایه جنگ طی سالهای اخیر مردمان دو کشور را از این نعمت محروم کرده است و یکی از اهداف این سفرها احیای این ارتباطات فرهنگی است.
وی افزود: هفته فرهنگی ایران در کشور سوریه و شهر دمشق از روز ششم مهرماه آغاز خواهد شد و امیدواریم که بتوانیم بخش ویژه شیراز و استان فارس را به صورت خاص در این نمایشگاه فرهنگی راه اندازی نماییم و فضایی برای مراودات و معرفی ظرفیت های هنری شیراز در بخش های مختلف فراهم نماییم.
قانعی اضافه کرد: برگزاری هفته های فرهنگی را به صورت ویژه و جدی در دستور کار قرار داده ایم و انشاالله روز یازدهم مهرماه هفته فرهنگی تاجیکستان را در شهر شیراز خواهیم داشت و هفتم آبان ماه هم هفته فرهنگی شیراز را در شهر دوشنبه برگزار خواهیم کرد.


وی اظهار داشت: در صورت همکاری دستگاههای فرهنگی استان و شکل گیری حمایت های لازم در گفتگو با رایزنان فرهنگی در کشورهای مختلف و هماهنگی با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی این مسیر را در تعامل با کشورهای دیگر هم ادامه خواهیم داد و تلاش می نماییم با برگزاری این هفته های فرهنگی امکان معرفی ظرفیت های فرهنگی و هنری استان در سطح بین الملل فراهم گردد و فضای کسب و کار های فرهنگی و هنری استان رونقی بیشتر از پیش یابد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس اظهار نمود: بسترسازی جهت تعاملات فرهنگی و گفتگوهای علمی و ادبی در سطح نخبگان کشورهای مختلف و آشنایی با فرهنگ بومی و منطقه ای آنها، همکاری اهالی هنر و فرهنگ شیراز را بیشتر از پیش نیازمند است تا امکان معرفی ابعاد مختلف و جنبه های متنوع فرهنگی استان را فراهم آورد و ما در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس مجدانه برای تحقق این امر تلاش خواهیم کرد.منبع:

1401/06/21
22:35:23
5.0 / 5
682
تگهای خبر: باغ , دستگاه , زمین , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری