مدیركل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران:

بیشتر از ۵۸ میلیون نفر شب توریست در مازندران اقامت کردند

بیشتر از ۵۸ میلیون نفر شب توریست در مازندران اقامت کردند

به گزارش تور و گردشگری، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران اظهار داشت: ۵۸ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر شب توریست از اول خرداد تا ۲۲ شهریو ماه سال جاری در اقامتگاه های رسمی مازندران اقامت کردند.


علی رجبی وندچالی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ورود این تعداد توریست تابستانی به مازندران را « رکوردشکنی » نسبت به دوره مشابه سال قبل توصیف کرد و اضافه کرد: از آغاز خرداد تا آخر شهریور ماه سال قبل به علت شرایط کرونایی تنها حدود ۳.۵ میلیون نفرشب توریست در مازندران اقامت رسمی داشتند.
وی با توضیح این نکته که مقصد بیشتر از ۹۵ درصد از توریستهایی که از نقاط مختلف کشور به مازندران سفر می کنند، سیاحت در سواحل مازندرانی خزر است، اظهار داشت: با برنامه ریزی و تلاشهای انجام شده در ماه های گذشته ۹۸۰ نفر از هموطنانی که در دریا درحال غرق شدن و جان باختن بودند، باتلاش ناجیان غریق نجات یافتند.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران با بیان اینکه موج ورود گردشگران به مقصد دریای مازندرانی خزر همچنان ادامه دارد، اضافه کرد: با هدف افزایش امنیت و آرامش هموطنان در سواحل، طرح ساماندهی سواحل که همه ساله در انتها شهریور ماه به پایان می رسید، سال جاری تا هفته اول مهر ماه ادامه دارد.
رجبی ضمن اشاره به طرح آزادسازی سواحل دریای خزر با دستور رئیس جمهور، اظهار داشت: علیرغم این که با اجرای این طرح نقاط خطرپذیر دریای مازندران از ۳۷۰ نقطه به ۴۲۰ نقطه افزوده شد و دسترسی گردشگران به دریا افزایش پیدا کرد، اما عملکرد ناجیان غریق برای کنترل امنیت و آسایش سواحل استان ارزشمند است.
به گزارش تور و گردشگری به نقل از خبرگزاری ایرنا، مازندران دارای ۱۵ شهرستان ساحلی است که در این میان شهرستان های محمود آباد با ۳۰ کیلومتر ساحل آزاد و بیشتر از ۱۲۰ راه دسترسی دارای ۱۶ طرح، بابلسر با ۲۷ کیلومتر نوار ساحلی و ۱۳ کیلومتر نوار ساحلی قابل شنا با ۱۵ طرح سالمسازی، از شاخص ترین شهرستان های مرکزی استان در اجرای این طرح محسوب می شوند.

1401/06/24
10:08:53
5.0 / 5
609
تگهای خبر: توریست , سفر , فرهنگ , گردشگران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
ttma تور و گردشگری